Lomboy – koncert na Placu Zabaw

Lomboy – koncert na Placu Zabaw.

Lomboy to czapetka kuminowa (łac. syzygium cumini), drzewo owocowe rdzenne dla Filipin. To także austriacko-francuski zespół założony w 2014 przez Tanję Frintę, wokalistkę znaną z Lonely Drifter Karen.

Muzyka Lomboy, radosna i rozmarzona, przywodzi na myśl ścieżkę dźwiękową do filmu z lat 60., pełną bogatych brzmień organów, plemiennych rytmów czy surf-rockowych gitar. Zainspirowana jest gatunkiem i nurtem estetycznym znanym jako „exotica”, kompozycjami Martina Denny’ego, Ennio Morricone, Xaviera Cugat, czy innych europejskich i amerykańskich twórców muzyki filmowej. Lomboy przedstawia znacznie bardziej intymną interpretację tamtych dźwięków i motywów, zachęcając swoich słuchaczy do marzenia na jawie, o przygodach w odległych, zapomnianych miasteczkach i nienaruszonej dziczy.

Poza Tanją, skład Lomboy tworzą gitarzysta Clément Marion i Marc Melià. Specjalnym gościem będzie Piotr Mełech na klarnecie który dołączy do nich. Zespół swój pierwszy singiel „In the Chamber of Vanu” wydał nakładem filipińskiej wytwórni niezależnej Lilystars Records, niedługo pojawi się album!

17 czerwca 2017, o 20:00

Plac Zabaw / Metro Centrum Nauki Kopernik

Wstęp wolny

Odnośnik do wydarzenia – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.