Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie

Wianki nad Wisłą 2017 w Warszawie

24 czerwca 2017 roku odbędzie się kolejna edycja największej warszawskiej imprezy Wianki nad Wisłą.
Czeka na Was podest taneczny, gdzie przy dobrej muzyce wyszalejecie się za wszystkie czasy. Wspaniała zabawa gwarantowana.

Będziecie mogli przepłynąć na drugą stronę Wisły tradycyjną, drewnianą łodzią, przyjrzeć się słowiańskim rytuałom i poznać swoją wróżbę świętojańską.

W sobotę, 24 czerwca 2017 roku Podzamcze rozbłyśnie prawdziwymi gwiazdami. Wśród tegorocznych artystów Wianków nad Wisłą wstąpi ikona muzyki elektronicznej – DJ Afrojack. Jego udział w tej największej i najpopularniejszej warszawskiej imprezie plenerowej to nie lada wydarzenie dla wszystkich uczestników koncertu.

Noc Świętojańska pełna gwiazd.

– Warszawa z roku na rok zmienia swoje oblicze. Jest miastem nowoczesnym i dynamicznym, ale też pielęgnującym swoją tradycję. Wianki są właśnie tym wydarzeniem, które odwołuje się do różnych tradycji, dawnych form zabawy i sposobów spędzania wolnego czasu. Różnorodność wiankowego programu jest atutem, który przyciąga bardzo liczną publiczność. To miejsce integracji warszawiaków, wspólnego spędzania czasu w przestrzeni miejskiej w pobliżu Starówki i Wisły. Kolorowy Piknik Świętojański, animacje na Wiśle, wieczorny koncert gwiazd i finałowy pokaz ogni to zdarzenia działające na wiele zmysłów. Szykujemy wielkie powitanie lata w Warszawie, zgodnie z tradycją i oczekiwaniami mieszkańców Miasta – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

W magiczną Noc Świętojańską Podzamcze rozbłyśnie gwiazdami. Ten wyjątkowy wieczór swoim występem uświetni DJ Afrojack, jeden z najbardziej nowatorskich i rozchwytywanych artystów światowego formatu, nagrodzony Grammy producent, autor tekstów i DJ.

Afrojack fot.FotoFloor

Na Wiankach nie może zabraknąć również nadwiślańskich twórców muzyki. Na dużej scenie wystąpi zdobywca tegorocznego Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop” O.S.T.R., warszawski duet Xxanaxx tworzący muzykę elektroniczną, a w klimat reggae publiczność przeniesie nieokiełznany zespół Vavamuffin. Widownia będzie miała również okazję posłuchać obchodzącej 35-rocznicę, formacji T-Love. Co więcej, może to być jedna z ostatnich okazji, ponieważ jak poinformował ostatnio Muniek Staszczyk, zespół od 2018 roku zawiesza swoją działalność.

Program: 
20:00 Xxanaxx
20:40 Vavamuffin
21:30 T-Love
22:20 O.S.T.R.
23:10 DJ Afrojack

T Love fot. Robert Baka

Dzień pełen zabawy, magii, tańców i folkloru.

Już wczesnym popołudniem rozpoczną się sobótkowe obrzędy, plecenie wianków małych, dużych i największego – Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który docelowo będzie miał około pięciu metrów średnicy, a wieczorem zostanie zwodowany na Wiśle i w świętojańskim korowodzie popłynie w dół rzeki.

Na Jarmarku Historycznych Rzemiosł, przy akompaniamencie ludowej kapeli, przypomnimy sobie stare zawody, obejrzymy rękodzieło i spotkamy jarmarcznych kuglarzy. Wróżki z Alei Wróżb powiedzą, jak odnaleźć wymarzony Kwiat Paproci.

W piknikowym nadwiślańskim miasteczku wypełnionym po brzegi atrakcjami nie może zabraknąć klimatu starej Warszawy, pełnej niepowtarzalnego stołecznego folkloru. Koniecznie trzeba odwiedzić kercelak – bazar w przedwojennym stylu, gdzie wpadniemy na cwaniaka, zagramy w trzy karty, potargujemy się z bazarową przekupką, pucybut wyczyści nam buty na glanc, żeby w eskorcie elegancika dobrze wypaść na potańcówce na dechach.

W przystani przy Bulwarze Karskiego z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły odbędzie się cały szereg wodnych atrakcji m.in.: rejsy, wyścigi wioślarzy na tradycyjnych łodziach typu hamburka, pokazy jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie.

O północy niebo nad Wisłą rozświetli pokaz sztucznych ogni, który stał się już wiankową tradycją. Kulminacyjnym momentem podniebnego spektaklu będzie wystrzelenie przygotowanego na tę okazję napisu „I <3 Warsaw”.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

22. edycja Wianków nad Wisłą odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Sponsorem Głównym jest: innogy

Partnerem wydarzenia jest: Tyskie, MPWiK oraz LOTTO

Szczegóły na stronie http://www.wawawianki.pl

Organizator: Stołeczna Estrada

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.