Lato w Sinfonii Varsovii 2019

Lato w Sinfonii Varsovii 2019.

Reklama
Reklama

Przekonaj się jak brzmi Lato w Sinfonii Varsovii! Od 17 maja do siedziby orkiestry powrócą znane cykle koncertowe, pojawią się też programowe nowości. Wśród wydarzeń liczne koncerty symfoniczne, kameralne, wystawy, warsztaty oraz potańcówki. Wśród wykonawców znajdą się największe gwiazdy muzyki oraz znakomici młodzi artyści. Szeroki repertuar i bilety w przystępnej cenie są gwarancją, że Lato w Sinfonii Varsovii to muzyczny sezon dla każdego!

Sinfonia Varsovia na Grochowskiej (17.05–06.09)
Podczas czterech koncertów symfonicznych muzycy zaprezentują rozległy repertuar – od arii operowych, przez twórczość kompozytorów polskich, po muzykę rosyjską czy amerykańską. Na rozpoczęcie najpiękniejsze fragmenty z oper Moniuszki, Czajkowskiego i Pucciniego w wykonaniu orkiestry i śpiewaków – Kariny Skrzeszewskiej (sopran) i Rafała Bartmińskiego (tenor) – pod batutą Gaetano d’Espinosy.
Bilety: 25 / 15 zł.

Letnie Koncerty na Grochowskiej (18.05–25.08)
W każdą sobotę i niedzielę wystąpią zarówno uznani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. W trakcie 30 koncertów podzielonych tematycznie: Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Improwizacja, Dawna Warszawa, wystąpią zespoły w tradycyjnych składach i rzadko spotykanych konfiguracjach. Programy koncertów obejmują muzykę wielu stylów i epok – od baroku, przez romantyczne arie operowe, po jazz, muzykę współczesną oraz improwizowaną.
Bilety: 5 zł.

Reklama
Reklama

Noc Muzeów (18.05)
Nocna serenada, muzyka wieczornych cieni i fotograficzne Retro Atelier – to tylko niektóre atrakcje, które w Noc Muzeów czekają na odwiedzających w Sinfonii Varsovii. Podczas trzech minikoncertów, w trzech różnych przestrzeniach, zagrają: Polska Orkiestra Kameralna, Kwintet Dęty Sinfonii Varsovii oraz chór VRC. Od godziny 20:00 będzie można także obejrzeć wystawę dawnych technik fotograficznych, a nawet przygotować własne odbitki. O 23:00. Paweł Janas na akordeonie i looperze zaprezentuje autorskie kompozycje, których ostatnie dźwięki około północy zakończą wydarzenie.
Wstęp wolny.

XIX Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu (31.05–07.06)
Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu to muzyczny prezent Orkiestry dla mieszkańców Warszawy. Tegoroczna XIX edycja potrwa od 31 maja do 7 czerwca. Na inauguracji festiwalu (31.05) Anna Maria Staśkiewicz, koncertmistrzyni Sinfonii Varsovii, wystąpi w roli solistki, a koncertem zadyryguje Benjamin Bayl. Repertuar festiwalu obejmuje różne oblicza tańca, obok polskiego mazura, poloneza, angielskiego walca, publiczność wysłucha tanga czy tańców norweskich.
Bilety: 25 zł / 15zł.

Dzień Dziecka na Grochowskiej (01.06)
Dzień Dziecka na Grochowskiej będzie pretekstem do muzycznej podróży przez wszystkie kontynenty. Na dzieci w wieku do 9 lat czekać będą liczne atrakcje w postaci koncertów, spektakli, warsztatów i pokazów. Od godziny 10:00 na terenie Orkiestry pojawi się elektryczna kolejka, która zabierze miłośników na wycieczkę. Tego dnia siedziba Sinfonii Varsovii zmieni się w odległe krainy – Sala Prób w Afrykę i Australię, w których o godzinie 10:00, 12:00 i 14:00 odbędą się koncerty dostosowane także do najmłodszych słuchaczy. Pawilon Koncertowy będzie reprezentować Japonię, a muzyczną pocztówkę z Kraju Kwitnącej Wiśni dostarczą artyści z projektu Księżniczka Muzalinda (g. 16:00). Budynek Pałacu przeobrazi się w Azję, zabytkowe mury wypełnią się indyjskimi tańcami i warsztatami (g. 11:00, 13:00 i 15:00) oraz spektaklami inspirowanymi japońską techniką teatru ilustracji (g. 11:00, 13:00 i 15:00).
Wstęp wolny.

Reklama
Reklama

Poranki na Grochowskiej (09.06–15.09)
„Król Midas w rękach bogów” (09.06), „Był sobie Barok” (07.07), „Zoobacz, Zoo!” (04.08), a także „Nieme kino” (15.09) z cyklu Księżniczka Muzalinda to tytuły czterech koncertów fabularnych przygotowanych z myślą o całych rodzinach. Cykl Poranków dedykowany jest dzieciom w przedziale wiekowym 5–9 lat i jest nową propozycją programową Orkiestry. Podczas niedzielnych Poranków (g. 11:00) muzyce towarzyszyć będą opowieści, a na scenie oprócz wykonawców wystąpią aktorzy. W trakcie koncertów publiczność będzie miała okazję włączyć się w przebieg wydarzenia, a opowieści zaangażują młodych słuchaczy do bardziej świadomego i aktywnego uczestnictwa. Poranki pozwolą dzieciom poznać instrumenty muzyczne, przybliżą historię sztuki i pomogą odkryć, na co warto zwracać uwagę, gdy słuchamy muzyki. Każdy koncert stanowi odrębną całość i przedstawia inną muzyczną opowieść.
Bilety: 5 zł.

Smykofonia na Grochowskiej (15.06–22.09)
„Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!” – to hasło przewodnie Smykofonii, specjalnego sezonu koncertowego dla melomaluszków w wieku od 0 do 5 lat. Program budowany jest w oparciu o doświadczenia animatorów, pedagogów, ekspertów, artystów, a kształt koncertów jest dostosowany do potrzeb i możliwości percepcyjnych małych dzieci. Animatorzy i muzycy prowadzą żywą rozmowę z dziećmi przy pomocy dźwięku, tańca i rozmaitych rekwizytów. Kreowane przez wykonawców muzyczne baśnie wciągają nawet najmłodsze dzieci i otwierają ich wrażliwość na wielobarwny świat muzyki klasycznej. Organizatorem Smykofonii jest Fundacja Muzyka Jest Dla Wszystkich.
Bilety: 19 zł / 17 zł / 3 zł.

Potańcówki na Grochowskiej (05.07-23.08)
To już czwarta edycja spotkań tanecznych z muzyką na żywo w Sinfonii Varsovii. W osiem kolejnych piątków odbędą się tańce w rytm muzyki granej przez najlepszych specjalistów w swoim stylu. W tym roku tematami kolejnych Potańcówek będą: muzyka bałkańska, swing, country, muzyka warszawska, irlandzka, góralska, salsa i muzyka ukraińska. Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza do tańca każdego, bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Zabawy będą poprzedzone pokazem oraz krótkimi warsztatami, podczas których każdy będzie mógł poznać podstawowe kroki danego tańca.
Wstęp wolny.

Wystawy (07.06-08.09)
Lato w Sinfonii Varsovii to także trzy różne wystawy, które wypełnią przestrzeń zabytkowego Pałacu. Od 7 do 23 czerwca w budynku gościć będzie projekt „Chwilan” Anny Gądek, artystka zaprezentuje swoje rzeźby i instalacje. W kolejnym miesiącu czeka nas „Lipiec ze sztuką” – prezentacja studenckich galerii plastycznych. Natomiast 19 sierpnia rozpocznie się wystawa szlachetnych technik fotograficznych „Dageurre i wynalazek fotografii – 180 lat” i potrwa do 8 września. W trakcie wystawy odbędą się warsztaty i spotkania z twórcami.
Wstęp wolny.

Reklama
Reklama

Szczegółowe informacje o programie dostępne na stronie internetowej orkiestry www.sinfoniavarsovia.org.

Bilety do nabycia za pośrednictwem strony orkiestry, portalu http://www.xn--ewejciwki-b7a55i.pl/, w Kiosku Kultury oraz w kasach Orkiestry na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Na wydarzenia Smykofonii sprzedaż biletów dostępna na stronie www.ebilet.pl.

FB-klik

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.