Latające Psy Gdynia 2019

Latające Psy Gdynia 2019.

Latające Psy zapraszają do magicznego Parku Kolibki w Gdyni, by cieszyć się popisami uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski oraz z zagranicy. Będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Dogfrisbee, które zostaną rozegrane na Włoszech cztery tygodnie później.

Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2019 zainaugurowaliśmy w Poznaniu w połowie maja, w czerwcu przenieśliśmy się do Wrocławia, w lipcu do Gdyni, by we wrześniu zakończyć serię w warszawskim Wilanowie.

Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:

? Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.

? ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.

? Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.

? Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.?

Partnerem gdyńskich zawodów jest akcja „Pies w wielkim mieście”.

Na terenie zawodów będzie działał sklep z produktami dla psów. Zapraszamy również na bezpłatne porady dietetyka zwierzęcego, behawiorysty oraz lekarza weterynarii

Sobota 3.08.2019
9:00 Rejestracja
10:00 ThrowNGo Level 1
Freestyle Level 1 – runda kryteriów
Pokazy
ThrowNGo Level 1 – cd
Freestyle Level 2 – runda kryteriów
Pokazy
Frizgility Level 2
Warp Level 2

Niedziela 4.08.2019
8:30 Rejestracja
9:00 Frizgility Level 1
Time Warp Level 1
Freestyle Level 1 – runda efektu
Pokazy
ThrowNGo Level 2
Freestyle Level 2 – runda efektu
Pokazy
Masters – Top 10
Frizgility lvl 2
ThrowNGo lvl 2
Time Warp lvl 1
Zakończenie zawodów

Strona www :
https://www.latajacepsy.org/sopot

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlk–5N_CjKYL9YWR1elk215btqh-Ag31pgSC7-uX2fVAM6g/viewform

Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Gdynia, Pan Wojciech Szczurek.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.