Koncerty Chopinowskie 2020 online

Koncerty Chopinowskie 2020 online

Z powodu ograniczeń dotyczących organizacji imprez, uroczysta inauguracja Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich zamiast pod pomnikiem Fryderyka Chopina, odbędzie się on-line. Począwszy od niedzieli 17 maja najznakomitsi polscy pianiści występować będą w sieci. Recitale zarejestrowane zostaną w Starej Oranżerii.

Na pierwszy koncert w Internecie zapraszamy w niedzielę, 17 maja o godz. 12:00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, a także na Youtube i stronie internetowej http://koncerty-chopinowskie.pl/.

Program 61. sezonu Koncertów Chopinowskich

17 maja – Karol Radziwonowicz

24 maja – Aleksandra Świgut

31 maja – Bronisława Kawalla

7 czerwca – Piotr Pawlak

14 czerwca – Joanna Ławrynowicz

21 czerwca – Jacek Kortus

28 czerwca – Julia Kociuban

5 lipca – Maria Gabryś-Heyke

12 lipca – Szymon Nehring

19 lipca – Karolina Nadolska

26 lipca – Rafał Łuszczewski

2 sierpnia – Tomasz Ritter

9 sierpnia – Adam Kałduński

16 sierpnia – Adam Goździewki i Olga Pasiecznik

23 sierpnia – Julia Łozowska

30 sierpnia – Paweł Kowalski


Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Muzyczną jakość gwarantują mieszanka największych sław muzyki klasycznej, oraz młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.