Koncert otwierający kolejną edycję cyklu Sounds of Art w Muzeum Narodowym

Koncert otwierający kolejną edycję cyklu Sounds of Art w Muzeum Narodowym.

Furie terribili… Haendel, Vivaldi, Monteverdi, Gluck, Rameau i inni

Muzeum Narodowe w Warszawie i Fundacja Lakmé-Art zapraszają na pierwszy w tym sezonie koncert z cyklu Sounds of Art. Tym razem publiczność będzie miała okazję usłyszeć dzieła z twórczości najwybitniejszych kompozytorów baroku – Georga Friedricha Haendla, Antonio Vivaldiego, Christopha, Willibalda Glucka, Jean-Philippe Rameau i innych. W Holu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie zabrzmią najpiękniejsze barokowe arie i duety, takie jak: Pur ti miro z opery „Koronacja Poppei” C. Monteverdiego, Furie terribili z opery „Rinaldo” G.F. Haendla czy Je perdu mon Eurydice z opery „Orfeusz i Eurydyka” C.W. Glucka oraz utwory instrumentalne – Danse des Sauvages z opery „ Les Indes galantes” J.P. Rameau czy uwertura do opery „Arminio” G.F Heandla. Repertuar wykonają znakomite solistki Sylwia Krzysiek (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), Yaryna Rak (sopran) oraz Natalia Lipińska (sopran) z towarzyszeniem zespołu Lakme Baroque Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza. Koncert poprowadzi dyrektor artystyczny Fundacji Lakmé-Art Grzegorz Bayer.

Wykonawcy:
Sylwia Krzysiek – sopran
Aneta Łukaszewicz – mezzosopran
Yaryna Rak – sopran
Natalia Lipińska – sopran

Lakme Baroque Ensemble pod kierownictwem Tomasza Frycza

Sobota 28 września 2019, godz. 18.30
Hol Główny Muzeum Narodowego w Warszawie, Aleje Jerozolimskie 3

wstęp z zaproszeniami* / liczba miejsc ograniczona
*Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasach MNW od 21 września. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa zaproszenia. Wejście do Holu Głównego przed koncertem od godz. 18.10.
Cykl Sounds of Art, cieszący się zainteresowaniem publiczności i krytyków od 2017 roku, już po raz czwarty powraca do Muzeum Narodowym w Warszawie. Sounds of Art to nie tylko harmonia sztuk, ale także projekt o wymiarze edukacyjnym. Fundacja Lakmé-Art zaprosiła do projektu najlepszych muzyków z kraju i zagranicy oraz młodych profesjonalistów stojących na progu kariery.

Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Lakmé-Art (www.fundacjalakme.pl).

Sponsorem koncertu jest SEEN Holding. Partnerem koncertu jest Fundacja PZU i Fundacja Seensownie.
Patronem medialnym koncertu jest TVP Kultura i Portal Presto.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.