Spektakl „Boże mój!” w języku migowym – Teatr Mazowiecki

Spektakl „Boże mój!” w języku migowym – Teatr Mazowiecki.

28 września i 15 listopada 2019 r. w Teatrze Mazowieckim w Mazowieckim Instytucie Kultury będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Obok aktorów w spektaklu Boże mój! na scenie pojawi się tłumacz polskiego języka migowego. Spektakl 28 września odbędzie się w ramach Coolturalnego Festiwalu Głuchych i Festiwalu Kultury Bez Barier.

Takiego tłumaczenia nie było jeszcze w innych warszawskich teatrach!

Co ważne, aktorzy grający główne role – Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz – nie mieli nic przeciwko, by obok nich na scenie pojawił się tłumacz PJM. W spektaklu „Boże Mój!” gra dwójka empatycznych aktorów, którzy angażują się prywatnie w działalność charytatywną, więc zawsze chcą pomagać oraz próbować czegoś nowego, czego nie było jeszcze w Warszawie – mówi Agnieszka Daroch kierownik Działu Teatru MIK.

Tłumacz języka migowego będzie siedział na scenie obok rozgrywającej się sceny, specjalnie oświetlony. Jego postać nie rozproszy uwagi innych widzów.

Spektakl Boże mój! z tłumaczeniem na polski język migowy oraz z napisami dla niesłyszących grany będzie w Teatrze Mazowieckim (Mazowieckim Instytucie Kultury) 28 września i 15 listopada. Po spektaklu 28 września odbędzie się spotkanie z aktorami, które poprowadzi Artur Wolski.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.