Koleje Mazowieckie zwracają za bilety w związku z zagrożeniem epidemicznym

Koleje Mazowieckie zwracają za bilety w związku z zagrożeniem epidemicznym

W związku z zagrożeniem epidemicznym, do odwołania wprowadzamy szczególne zasady zwrotu należności za całkowicie lub częściowo niewykorzystane bilety okresowe ważne na pociągi KM w kasach biletowych oraz na podstawie pisemnych wniosków o zwrot za częściowo lub całkowicie niewykorzystany bilet, przesyłanych przez podróżnych elektronicznie.

W odstępstwie od terminów wskazanych w § 14 Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie – KM” (RP-KM) podróżni, którzy rezygnują z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, mogą dokonać zwrotu biletów okresowych imiennych (tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych):

  1. całkowicie niewykorzystanych;
  2. częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych,
    bez potrącenia odstępnego.

Zwrotu biletów kwartalnych całkowicie lub częściowo niewykorzystanych dokonuje Wydział Kontroli Dochodów, na podstawie pisemnego wniosku przesłanego na adresy:

h.kielek@mazowieckie.com.pl
a.rajtar@mazowieckie.com.pl

Formularz wniosku o zwrot należności za całkowicie lub częściowo niewykorzystany bilet/wydanie faktury

W przypadku:

  1. braku potwierdzenia sprzedaży za bilety opłacone kartą płatniczą – dopuszcza się możliwość zwrotu należności za bilety opłacone bezgotówkowo po przedstawieniu potwierdzenia płatności z wyciągu bankowego, na którym widnieje numer karty płatniczej; 
  2. wniosków przesłanych przez podróżnych elektronicznie, umożliwia się zwrot na podstawie załączonej kopii biletu. Podróżny zobowiązany jest przed wysłaniem kopii do własnoręcznego w sposób trwały przekreślenia po przekątnych czołowej strony biletu, trwałego wykreślenia numeru dokumentu ze zdjęciem wpisanego na bilecie (skutecznego w sposób uniemożliwiający odczytanie) i dokonania równolegle do linii przekreślenia adnotacji „ZWROT”;
  3. wniosków dotyczących zwrotów biletów okresowych zakodowanych na Karcie Mazowieckiej, w związku z brakiem możliwości usunięcia zapisu biletu z pamięci elektronicznej karty, numer biletu zostanie zastrzeżony. 

Ponadto w odstępstwie od postanowień § 13 RP-KM podróżni mogą dokonać zwrotów biletów wydanych wg oferty przejazd grupowy (bez potrącenia odstępnego).

źródło: https://www.mazowieckie.com.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.