Kino nieme z muzyką na żywo: „Metropolis” – Czerwie Band

Kino nieme z muzyką na żywo

Kino nieme z muzyką na żywo: „Metropolis” – Czerwie Band

CZERWIE znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych. Tym razem wystąpią w Domu Kultury Świt z muzyką na żywo do filmu „Metropolis”. Jest to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa. Scenariusz został napisany przez Fritza Langa i Theę von Harbou, której powieść Metropolis wydana w 1926 powstała głównie na potrzeby filmu. Monumentalne dzieło prezentuje dystopijną wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) mieszkających w podziemnych osiedlach.
 
„CZERWIE” to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.
Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Grupa zagrała do tej pory ponad 600 koncertów w klubach i na festiwalach w Polsce i Europie m.in (Czechy , Słowacja , Węgry , Niemcy, Holandia, Wielka Brytania )
 
27 marca 2022, godz. 18:00
DK Świt, ul. Wysockiego 11

Bilety w cenie:

30zł normalny
20zł ulgowy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.