Kim są Szerpowie i co warto o nich wiedzieć?

W rozmowie wezmą udział reżyserka Eliza Kubarska oraz producentka Monika Braid. Prowadzi Paulina Reiter. Partnerem rozmowy są Wysokie Obcasy. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na fanpage’ach Millennium Docs Against Gravity oraz Wysokich Obcasów.

Po niedawnym sukcesie Szerpów, którzy zdobyli K2 zimą jako pierwsi w historii, rozmawiamy z reżyserką filmu ŚCIANA CIENI – Elizą Kubarską.
W swoim filmie opowiedziała ona o wyprawie na Kumbhakarnę z perspektywy Szerpów, którzy mieszkają w wiosce u podnóża góry. Tymczasem w zachodnim świecie Khumbakarna znana jest jako „Jannu” i słynie z niezdobytej wschodniej ściany, jednego z najtrudniejszych wyzwań we współczesnym alpinizmie. Akcja filmu rozpoczyna się w wiosce Kambachen (4 000 metrów n.p.m.), gdzie trzyosobowa rodzina Szerpów mieszka w jednej izbie. Pewnego dnia ojciec rodziny dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało złamanie tabu i narażenie się na gniew bogów. Ale ta wyprawa to również szansa na zarobienie pieniędzy na edukację jego syna – Dawy.
 
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.