Jazz na Starówce: Krzysztof Ścierański Special Band Edition – Pandemia

Premierowy koncert nowego projektu Krzysztofa Ścierańskiego!

Krzysztof Ścierański – gitara basowa, gitara
Waldemar Gołębski – EWI
Grzegorz Górkiewicz – keyboard
Marcin Ścierański – perkusja

Legenda jazzu i jazz-rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, zagra najnowszy projekt zatytułowany Pandemia.
Krzysztof Ścierański założyciel i lider Laboratorium, z którym to kultowym zespołem nagrał pięć płyt i zagrał kilkaset koncertów, także na festiwalach za żelazną kurtyną. W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection. Po zawieszeniu działalności przez grupę, artysta zaczął realizację projektów autorskich.

Na swoim koncie ma współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, znajdują się wśród nich m.in. Zbigniew
Namysłowski, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki. Brał udział w nagraniu 30 albumów studyjnych.

Jest autorytetem dla wielu muzyków, nie tylko polskich. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw oraz inspirują do ćwiczeń i poszukiwań.

www.scieranski.com.pl

25 lipca 2020, godz. 19:00

Rynek Starego Miasta

Wstęp wolny!

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Prosimy o zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami (ew.zakrywanie twarzy).
Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKiDN z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu – Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerzy:
ZAIKS, STOART

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.