JAZZ NA STARÓWCE: Paweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych Special Project

Paweł Kaczmarczyk & Adam BPaweł Kaczmarczyk & Adam Bałdych – Directions In Music: Weather Report

Paweł Kaczmarczyk – instrumenty klawiszowe
Adam Bałdych – elektryczne skrzypce
Michał Barański – gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

Directions In Music: Weather Report to projekt prezentujący muzykę z repertuaru legendarnej grupy jazz-rocka i i fusion. Super grupa działała w latach 70. i 80. XX wieku, i powstała z inicjatywy muzyków grupy Milesa Davisa. Członkami zakładającymi zespół oprócz Joego Zawinula i Wayne’a Shortera byli Miroslav Vitous (gitara basowa), Alphonse Mouzon (perkusja) oraz Airto Moreira (instrumenty perkusyjne), pózniej basista Jaco Pastorius.

Paweł Kaczmarczyk – to koncertujący na całym świecie jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych, kompozytor, lider swoich zespołów, autor znakomitych albumów nagranych dla prestiżowej europejskiej wytwórni ACT Music.
Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony za wirtuozerię i kreatywność muzyczną.
Artysta wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na festiwalach i na wielu plebiscytach krajowych, jako Pianista Roku, Album Roku,
Nagród Jazz Top Jazz Forum. Nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla swojej muzyki i przedsięwzięć artystycznych.

Adam Bałdych – wirtuoz skrzypiec, kompozytor, lider. Od początku swojej kariery wyznacza nowe ścieżki dla wiolinistyki. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wybitnych artystów europejskich, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki. Jest laureatem wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Laureat ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, Grand Prix Jazz Melomani 2011 oraz w 2012 w kategorii Artysta Roku. Był również wielokrotnie nominowany do nagrody w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.
Należy do prestiżowej niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie od 2012 wydał pięć swoich autorskich albumów
("Imaginary Room”. „The New Tradition”, „Bridges”, „Brothers” oraz ostatni album, „Sacrum Profanum”).

www.pawelkaczmarczyk.com
adambaldych.com

18 lipca 2020, godz. 19:00

Wstęp wolny!

Festiwal zostanie zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych MKiDN, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Prosimy o zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami (ew.zakrywanie twarzy).
Więcej informacji w spotach przed koncertami.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKiDN z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu – Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerzy:
ZAIKS, STOARTałdych Special Project

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.