JAZZ na STARÓWCE Kacper Smoliński & Tomasz Chyła & Rafał Sarnecki

W sobotę, 21 sierpnia  bardzo ciekawy koncert, premierowa propozycja na polskiej scenie jazzowej SMOLIŃSKI – CHYŁA – SARNECKI. To spotkanie trójki niezwykłych artystów i osobowości muzycznych, których celem jest ucieczka od stereotypów dotyczących harmonijki, skrzypiec, gitary, poprzez nietypowe zestawienie i zastosowanie tych instrumentów. Grupa o niepowtarzalnym instrumentarium i brzmieniu, w którym gatunki i stylistyki zacierają między sobą granice. Każdy z muzyków kreuje własne, intrygujące brzmienie. Z entuzjazmem przyjmowani nie tylko przez krytyków muzycznych. Zespołowi towarzyszy sekcja rytmiczna: basista Andrzej Święs oraz perkusista Sławek Koryzno.

Smoliński – Chyła – Sarnecki

Kacper Smoliński – harmonijka

Tomasz Chyła – skrzypce

Rafał Sarnecki – gitara

Andrzej Święs – bas

Sławek Koryzno – perkusja

Kacper Smoliński  –  wirtuoz harmonijki ustnej , ewenement , jeden z niewielu na polskiej i międzynarodowej scenie jazzowych harmonijkarzy. Jego osobowość sceniczna współgra zarówno ze światem muzyki improwizowanej, jak i klasycznej, śmiało wkraczając też w zupełnie nieoczywiste obszary muzyki. Laureat licznych nagród (m. in. Internationale Jazzwoche Burghausen 2019, Jazz Nad Odrą Festival 2018 ). Absolwent Jazz- Institut Berlin w klasie harmonijki jazzowej. Współtwórca docenianego na wielu festiwalach i konkursach zespołu Weezdob Collective (m.in. Grand Prix Jazz nad Odrą 2018, Grand Prix Blue Note Poznań Competition 2016), członek Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. W 2020 roku w ankiecie magazynu Jazz Forum zajął pierwsze miejsce w kategorii instrumentów różnych. Krzysztof Herdzin skomponował z dedykacją dla niego Koncert na harmonijkę, który wykonał m.in. z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus” (2020 r.).

Tomasz Chyła – skrzypek, kompozytor, dyrygent. Jedna z największych nadziei młodego pokolenia polskiego jazzu. Przebojem szturmuje polską jak i międzynarodową scenę jazzową. Z zespołem Tomasz Chyła Quintet wydał cztery albumy: „Eternal Entropy”, „Circlesongs”, Tomasz Chyła Quintet Live at Polish Radio 3, 2019 r, oraz „da Vinci”. Czterokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody FRYDERYK w kategoriach Debiut Roku, Muzyk Roku, Płyta Roku oraz Muzyka Współczesna. W roku 2020 otrzymał nagrodę Grand Prix Jazz Melomani w kategorii „Jazzowa Nadzieja”. W corocznych podsumowaniach takich czasopism jak Jazz Forum oraz Jazz Press, znajdował się na najwyższych lokatach w kategoriach nadzieja, muzyk roku, skrzypek, płyta roku.

 Rafał Sarnecki – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach Europy i na świecie. W latach 2005-2018 mieszkał w Nowym Jorku aktywnie uczestnicząc w życiu muzycznym tego miasta. W 2005 roku otrzymał stypendium na prestiżowym wydziale jazzu w New School University w Nowym Jorku, ukończył również studia magisterskie na wydziale jazzu w Queens College CUNY. W 2015r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej kompozycja i teoria muzyki. Ma na koncie cztery autorskie albumy: „Songs from a New Place”, „The Madman Rambles Again”, “Cat’s Dream” oraz „Climbing Trees”. Dwukrotnie nominowany do nagrody FRYDERYK.

21 sierpnia 2021, godz. 19:00

Jazz na Starówce
Rynek Starego Miasta

Wstęp wolny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.