Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w biurze?

Jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w biurze

Rośliny w biurze mają kilka przydatnych funkcji. Służą do dekoracji, poprawy atmosfery, ale także oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Zielony kolor roślin sprzyja relaksowi, uspokojeniu i wyciszeniu. Według badań obecność zielonych roślin wpływa pozytywnie na efektywność pracowników. Szkopuł polega na tym, że nie każda roślina zielona, będzie radzić sobie w biurowych warunkach. Jakie cechy powinny mieć rośliny do biura? Które gatunki roślin najlepiej poradzą sobie w biurze? Gdzie szukać takich roślin? Na te oraz inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu.

Jakie cechy powinny mieć rośliny do biura?

Warunki dla roślin w biurze nie są tak sprzyjające, jak na balkonie, w ogrodzie, czy nawet w mieszkaniu. Rośliny do biura powinny być:

  • Lubiące półcień — rośliny, które nie potrzebują dużej ilości słońca do wzrostu. W biurze niekiedy rośliny nie będą miały dostępu do światła, dlatego muszą być odporne na jego brak.
  • Wytrzymałe — warto w biurze mieć rośliny odporne na różne choroby oraz rośliny, które nie wymagają bardzo częstego podlewania i nawożenia.
  • Filtrujące powietrze — dobrze posiadać w biurze rośliny, które oczyszczają powietrze z różnych zanieczyszczeń, co wpłynie pozytywnie na zdrowie osób przebywających w biurze.

Rośliny które najlepiej sprawdzą się w biurze — gatunki

Sansevieria (Wężownica)

Roślina, która od zawsze króluje w biurach. Ma niewielkie wymagania, dobrze znosi słabe oświetlenie, brak nawożenia, oraz niezbyt częste podlewanie. Potrzebuje ona przesadzenia, zwykle raz na kilka lat. Prezentuje się bardzo oryginalnie, ze względu na kształt liści, które są długie, grube, zawinięte i pną się w górę. Dodatkowo usuwa szkodliwe substancje zawarte w powietrzu.

Spathiphyllum (Skrzydłokwiat)

Elegancka roślina, charakteryzująca się pięknymi pachnącymi białymi kwiatami w czasie kwitnienia. Nie wymaga częstego podlewania i dużej ilości słońca. Charakteryzuje się ona umiejętnością pochłaniania szkodliwych substancji z dymu tytoniowego oraz wydzielanych przez monitory.

Zamioculcas zamiifolia (Zamiokulkas Zamiolistny)

Jest to popularny sukulent, który jest zarówno efektowny, jak i niewymagający sporych nakładów pracy. Rośnie w zacienieniu, nie wymaga regularnego podlewania, a kiedy uschnie można łatwo go zregenerować.

Ficus (Fikus Benjamina)

Jest to ozdobna roślina, która postawiona w biurze, będzie przyciągać uwagę. Wygląda jak małe drzewko, z wieloma drobnymi zielonymi listkami. Nie lubi bezpośredniego słońca.

Scindapsus złoty (epipremnum)

Jest to pnącze, które umie przystosowywać się do zapewnionych mu warunków. Zależenie od ilości słońca, jakie zostanie mu zapewnione, jego liście będą zmieniać kolor. Odporny na przesuszenie.

Gdzie szukać roślin do biura?

Aby wybrać najlepsze rośliny do warunków panujących w biurze, a także do potrzeb, jakie mają w nim spełniać, warto sięgnąć po poradę fachowców dostępną na stronie https://zielonebiura.pl/rosliny-do-biura/. Eksperci pomogą oni nie tylko dopasować odpowiednie rośliny, ale również dobiorą przestrzeń, w której rośliny te będą się prezentować i rosnąć jak najlepiej.

/artykuł sponsorowany/

Reklama