InspirATorzy. Premiera cyklu. Gość: scenograf Vince Mountain

InspirATorzy. Premiera cyklu. Gość: scenograf Vince Mountain.

InspirATorzy – tu spotkasz swoich mistrzów i artystów największego formatu. Niezależnych, wolnych, poszukujących – InspirATorów. Nowy, otwarty dla publiczności, cykl Akademii Teatralnej, łączący rozmowę z warsztatem mistrzowskim. Rozmowy, które mają otwierać wyobraźnię i łamać schematy poprowadzi Remigiusz Grzela, dziennikarz, dramaturg, pisarz, były kierownik literacki Teatru Na Woli. InspirATorzy to kurs mistrzowski, jakiego nie można przegapić, na który nie mógłbyś się zapisać w żadnym innym miejscu. Pracuj z najlepszymi!

Vince Mountain projektował scenografie dla wielu teatrów, w tym eksperymentalnych i operowych, telewizji i filmu. Sławę zyskał jako scenograf filmu „Transformers 4” i amerykańskiego serialu „Detroit 1-8-7” (telewizja ABC). Pracował także na planie remake’u słynnego filmu „Jumanji”, którego premiera odbędzie się w grudniu 2017.

Jest aktywnym członkiem United Scenic Artist, Local 829, jest również członkiem International Committee for the United States Institute for Theatre Technology (USITT). Obecnie jest profesorem scenografii
w Zakładzie Teatru i Dramatu na Uniwersytecie
w Michigan.

Współorganizatorem spotkania jest Instytut Adama Mickiewicza.


Gościem spotkania:
20 marca 2017 roku, godz. 19:00 – będzie hollywoodzki scenograf Vince Mountain
3 kwietnia 2017 roku będzie Maria Peszek

Prowadzenie: Remigiusz Grzela.

Collegium Nobilium. Teatr Akademii Teatralnej, ul. Miodowa 22/24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.