II Finał Choinki Dobrych Serc

II Finał Choinki Dobrych Serc.

17 grudnia podczas II Finału Choinki Dobrych Serc ponad 360 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z rodzin migrantów w Warszawie oraz z Ukrainy. Patronami wydarzenia zostali Rzecznik Praw Dziecka oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Podczas II Finału Choinki Dobrych Inicjatyw będą dziać się kosmiczne rzeczy – mówi Bartłomiej Jojczyk, prezes Fundacji Dobrych Inicjatyw. – Będą z nami: Centrum Badań Kosmicznych z nieziemskimi eksperymentami, dotyczącymi komet i misji marsjańskich; Polskie Towarzystwo Astronomiczne z wirtualną podróżą w głąb kosmosu oraz jedyny polski kosmonauta – Mirosław Hermaszewski, który opowie o kosmicznych podróżach” – dodaje.

Wspólne pakowanie prezentów

Istotnym punktem imprezy będzie wspólne przygotowanie paczek świątecznych przez dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dla ich potrzebujących rówieśników z rodzin migrantów z Ukrainy.

Młodzież z placówek przywiezie na choinkę do Warszawskiego Centrum EXPO XXI – partnera wydarzenia – zebrane przez siebie zabawki oraz słodycze. Prezenty zostaną wspólnie zapakowane, a do każdej paczki dzieci dołączą listy z życzeniami świątecznymi w ojczystych językach rodzin z innych krajów.

Razem przez cały rok

Hasło II Finału Choinki Dobrych Serc brzmi: „Razem przez cały rok!”. Jak podkreślają organizatorzy: „wspólne projekty, kolonie i warsztaty organizowane w ramach Akademii Dobrych Inicjatyw, to ważny element wciągania wychowanków w akcje wolontariackie”.

„W tym roku wspólnie z dziećmi z placówek przeprowadziliśmy ogólnopolską ‘Akcję Wielkanoc – Nie Bądź Jak Mariola!’, której celem było wsparcie samotnych i ubogich seniorów. Kilka miesięcy później, dzięki naszym warsztatom, dzieci samodzielnie opracowały i zrealizowały lokalne projekty wsparcia schronisk dla zwierząt” – wyjaśnia Bartłomiej Jojczyk.

Fundacja Dobrych Inicjatyw wspiera rozwój pasji i talentów wychowanków Domów Dziecka z małych miejscowości w ramach programu Akademia Dobrych Inicjatyw. Organizacja udowadnia, że nie tylko mały krok człowieka na księżycu jest wielkim krokiem ludzkości – także każdy, mały krok dziecka z placówki opiekuńczo-wychowawczej jest wielkim krokiem dla jego przyszłości.

www: https://www.fdi.org.pl/

 
Źródło informacji: Fundacja Dobrych Inicjatyw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.