Igrzyska Europejskie w Krakowie

Igrzyska Europejskie w Krakowie

W tym roku w Krakowie odbędzie się jedno z najnowszych wydarzeń sportowych – Igrzyska Europejskie. Są to multidyscyplinarne zawody sportowe rozgrywane w kilkudziesięciu dyscyplinach, których liczba zmienia się w kolejnych edycjach. Tegoroczne Igrzyska odbędą się w dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023.

Krótka historia najnowszych Igrzysk

Igrzyska Europejskie, podobnie jak te Olimpijskie, odbywają się co 4 lata, rok przed zmaganiami olimpijskimi. Pierwsza edycja miała miejsce w 2015 roku, a edycja w Krakowie będzie dopiero trzecią edycją tych zawodów. Decyzja o powstaniu tego typu igrzysk zapadła w grudniu 2012 roku podczas zjazdu Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Ograniczona liczba dyscyplin wynika przede wszystkim z napiętego kalendarza zawodów wielu z nich, dlatego w krakowskich Igrzyskach sportowcy będą rywalizować w 24 dyscyplinach, m.in.:

  • Badminton
  • Boks
  • Judo
  • Kajakarstwo
  • Koszykówka
  • Łucznictwo
  • Skoki do wody
  • Szermierka

Zawody na żywo i przed ekranem

Igrzyska Europejskie to jedna z większych imprez sportowych organizowanych w Polsce i doskonała okazja, aby zobaczyć wielu czołowych zawodników z wielu dyscyplin sportowych. Jeśli planujesz na żywo oglądać zmagania sportowców, poza biletami musisz też dobrze zorganizować swój wyjazd, czyli podróż i noclegi.

Możesz przy tym sporo zaoszczędzić korzystając z kuponów rabatowych przy rezerwacji, na przykład tych ze strony internetowej Promo-Codes. Dzięki temu wyjazd będzie tańszy i zostanie więcej na przyjemności i pamiątki z zawodów. Jeśli jednak nie wybierasz się osobiście do Krakowa, zawsze możesz kibicować przed ekranem – emocji na pewno nie zabraknie.

Kraków – co zobaczyć

Przy okazji Igrzysk Europejskich poświęć kilka chwil na zwiedzanie Krakowa – jednego z najpiękniejszych polskich miast. Najistotniejsze punkty poznawania Krakowa to Rynek Główny z Sukiennicami, Wawel oraz Kazimierz, wszystkie zlokalizowane w pobliżu siebie, idealnie nadają się na poranny czy popołudniowy spacer. Przy ładnej pogodzie można też przejść się bulwarami nad Wisłą i zjeść posiłek na jednej z pływających barek.  Warto wybrać się także na Kopiec Kościuszki oraz krakowskie Błonia, a na dalszą wycieczkę – do kopalni soli w Wieliczce. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

/artykuł sponsorowany/

Reklama