Jakich okazów warto szukać w sklepach z antykami w Warszawie? Sprawdzamy!

Najlepsze antyki w Warszawie

W sklepach z antykami można znaleźć najróżniejsze przedmioty. Planując zakupy warto zastanowić się najpierw, jaki jest ich cel – czy chodzi nam przede wszystkim o upiększenie wnętrza, czy o nabycie praktycznych, funkcjonalnych przedmiotów. Tak czy inaczej, korzystając z oferty sprawdzonego sklepu możemy być pewni, że kupiony przedmiot będzie świetną inwestycją!

Najlepsze antyki w Warszawie

Do najciekawszych antyków można bez wątpienia zaliczyć meble. Dawniej często wykonywało się je ręcznie, z lepszych materiałów, niż obecnie. Dzięki temu nawet długo używane umeblowanie, po odpowiedniej renowacji, może być nie tylko ciekawym, designerskim smaczkiem, ale i w pełni funkcjonalnym przedmiotem w domu.

Sporą popularnością cieszy się również ceramika i porcelana. Wazy, misy, talerze czy filiżanki z każdym rokiem zyskują na wartości, dzięki czemu są dobrą inwestycją. Zwłaszcza te ręcznie zdobione i malowane, które mają za sobą bogatą, wieloletnią historię, a na dodatek nie zostały zbyt mocno nadgryzione przez ząb czasu.

W sklepie z antykami warto rozejrzeć się też za zegarami: zarówno ściennymi, jak i wieżowymi. Takie stojące i wiszące czasomierze, będą nie tylko pięknie wyglądać, ale też wypełnią metraż nastrojowym, przywołującym na myśl stare czasy, dźwiękiem, informującym nas o upływających godzinach. To produkt dla prawdziwych koneserów!

Bardzo ważnym elementem sklepów z antykami jest sztuka. Obrazy, rzeźby czy starodruki z różnych epok są nie tylko cenne, ale też dużo powiedzą o ich posiadaczach. Jeśli mamy w domu np. duży regał, pięknie będzie na nim wyglądała choć jedna półka ze starodrukami. Nie mając pomysłu na zagospodarowanie ścian warto zwrócić się w kierunku obrazów, które poza oczywistymi walorami estetycznymi powiększą wizualnie pokój, gdzie będą się znajdować.

Innymi ciekawymi rozwiązaniami mogą być stare mapy, które będą doskonale pasowały do gabinetu, biżuteria, która zawsze jest w cenie, czy lustra. To oczywiście nie wszystko. W cenie wciąż są stare monety, czy odnowione przez zawodowców, np. z Antyków Bronisze, przedmioty codziennego użytku.

Sklep internetowy ze starociami – czy warto skorzystać z oferty online?

Znakiem czasów jest to, że nawet sklepy ze starociami coraz częściej oferują swoje produkty w sieci. Dzięki temu możemy w domowym zaciszu przedyskutować, co najlepiej będzie pasowało do otoczenia i w przypadku większych rzeczy dokonać przed zakupem stosownych pomiarów.

Każdy przedmiot kupiony w godnym zaufania sklepie ze starociami jest unikalny i ma wartość historyczną, a często również kulturową. Klasyczny styl pasuje do niemal każdego wnętrza, niekoniecznie w całości urządzonego np. z przedmiotów z danej epoki. Bardzo istotną zaletą w takim urządzaniu mieszkania jest zasada less waste, polegająca na wykorzystaniu w pierwszej kolejności już istniejących przedmiotów.

Dzięki temu oszczędzamy zasoby naturalne i środowisko, do którego dostaje się mniej zanieczyszczeń wynikających z potrzeby produkcji nowych rzeczy. Jednym z najciekawszych sklepów internetowych z takim asortymentem jest witryna Antyków Bronisze, które sprzedają antyki w Warszawie.

Stacjonarny sklep ze starociami

Oczywiście najpopularniejszą opcją zakupu staroci są sklepy tradycyjne, w których można z bliska przyjrzeć się produktom, które nas interesują. W tradycyjnym sklepie możemy lepiej ocenić kolorystykę (zdjęcia i monitory często nieco ją przekłamują), dzięki czemu możemy precyzyjniej ocenić, czy dany mebel będzie pasował do naszej kolekcji.

Antyki w Warszawie, ale i innych miastach w Polsce, zyskują na popularności zwłaszcza w dobie panującej inflacji, ponieważ są bardzo dobrą inwestycją i z czasem mogą sporo zyskać na wartości. Jeśli więc trafimy na dobrą okazję firmowaną przez godną zaufania firmę, jak Antyki Bronisze, to zdecydowanie warto z niej skorzystać!

/artykuł sponsorowany/

Reklama