Hania Rani & Christian Löffler. NEST

Hania Rani & Christian Löffler. NEST.

To będzie niecodzienne zetknięcie dwóch na pozór odległych od siebie światów muzycznych. Z jednej strony współczesna muzyka poważna, z drugiej muzyka elektroniczna. Na jednej scenie we wspólnym projekcie wystąpią Hania Rani, uznana polska pianistka, kompozytorka i wokalistka oraz Christian Löffler, niezwykle wszechstronny muzyk z Niemiec, sprawdzający się w roli klubowego DJ-a, gościa festiwali, ale też w występach z kwartetem smyczkowym.
Wspólnie, specjalnie dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur, artyści tworzą zupełnie nowy materiał muzyczny, zatytułowany NEST. Słowo nest, po polsku oznacza gniazdo. Tytuł przedsięwzięcia ma symbolizować chęć stworzenia wspólnej przestrzeni, dającej schronienie i będącej domem dla muzyki, czasu i człowieka. Muzyka staje się substancją scalającą, nie tylko artystów między sobą, ale również całą przestrzeń dookoła wraz z publicznością, obserwującą występ.
Na scenie, artystom towarzyszyć będzie niewielki zespół kameralny, składający się z instrumentów akustycznych: skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu i klarnetu.

Produkcja:
Christian Löffler – elektronika 
Hania Rani – fortepian 
Kornelia Grądzka – skrzypce 
Dobrawa Czocher – wiolonczela 
Jacek Dziołak – klarnet i klarnet basowy
Staszek Czyżewski – kontrabas

15 września 2018, godz. 20:00

Teatr Nowy w Łodzi

https://www.facebook.com/events/225033094954413/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.