Gdzie mogę się zaszczepić na covid-19?

Zależy nam na łatwym dostępie do szczepionki. Obecnie ustalamy punkty szczepień. Wkrótce znajdziesz tu mapę z miejscami, w których będziesz mógł się zaszczepić.

Szczepienia będą dostępne między innymi w:

  • placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej,
  • innych stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej),
  • mobilnych zespołach szczepiących,
  • centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych. 

15 stycznia 2021 r. planowane jest rozpoczęcie zapisów na szczepienia.

Do 11 grudnia 2020 r. trwał nabór podmiotów leczniczych zainteresowanych udziałem w narodowym programie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jego celem było uruchomienie punktu szczepień w każdej gminie. Z kolei w aglomeracjach i dużych miastach przewidziano dodatkowe lokalizacje w szpitalach rezerwowych. 

Zakwalifikowane do udziału w programie zostaną podmioty, które wypełniły online formularz zgłoszeniowy i spełniły przewidziane wymagania. Następnie, w zależności od tego, ile podmiotów zgłosi deklarację uczestnictwa w programie, podjęta zostanie decyzja, ile szpitali rezerwowych zostanie wykorzystane w aglomeracjach jako masowe punkty szczepień.

Rejestracja na szczepienia i mapa punktów szczepień

Na rządowej stronie gov.pl/web/szczepimysie opisano, że proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie zgodnie z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowych, itd.).

Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

W celu umówienia wizyty, będzie można:

– skorzystać z bezpłatnej infolinii czynnej całą dobę pod numerem 989 (informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 są dostępne  w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim);

– umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl),

– umówić się za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie

lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Odnośnik do strony Pacjent:  https://pacjent.gov.pl/

źródło: https://www.gov.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.