Festiwal Europejski na Krakowskim Przedmieściu

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Festiwal Europejski. Wspólnie świętujmy 15-lecie przystąpienia Polski do UE!

Majówkę w Warszawie rozpocznie Festiwal Europejski. To całodniowe, pełne atrakcji dla całej rodziny wydarzenie, które odbędzie się 1 maja na Krakowskim Przedmieściu (g. 12.00-18.00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 19.00-20.30).

Na Krakowskim Przedmieściu zabrzmi znany europejski repertuar. Na scenie przy ul. Tokarzewskiego pojawią się m.in. artyści z Polski, Grecji i Niemiec. Chętni nauczą się podstaw europejskich tańców – mazura, polki, paso doble, zorby, kankana, itd. Przez cały dzień będą się tam również odbywać liczne konkursy z nagrodami.

Z balkonu Hotelu Bristol wybrzmi „Oda do radości”, a warszawiacy wraz z artystami operowymi zaśpiewają europejskie hity muzyczne.

Oprócz strawy duchowej na uczestników Festiwalu czeka również wybór dań z kuchni całej Europy. Do żurku, chłodnika litewskiego, czeskiej zupy czosnkowej, joty i węgierskiego gulaszu zasiądziemy przy wspólnym, 28-metrowym stole.

Najmłodsi warszawiacy odnajdą mnóstwo okazji do zabawy przy skwerze Hoovera. Czekają na nich m.in. ekologiczne warsztaty plastyczne, integracyjne wielopokoleniowe gry, budowanie charakterystycznych europejskich budowli i bajki narodowe.

Nie tylko dzieciom spodoba się natomiast miasteczko nowoczesnych technologii przy skwerze ks. Twardowskiego.

Na całym Krakowskim Przedmieściu spotkać będzie można orkiestry dęte, teatry uliczne oraz barwny korowód „Ody do radości” – tancerzy, animatorów, muzyków i mieszkańców stolicy.

Do współpracy przy wydarzeniu zostały zaproszone spółki miejskie oraz instytucje, które mają istotny wpływ na rozwój miasta. W swojej strefie, ulokowanej w okolicy kościoła św. Anny, pokażą swój dorobek i rozwój z ostatnich 15 lat.

Festiwal zakończymy wyjątkowym koncertem z udziałem gwiazd polskiej estrady oraz wspólnym śpiewaniem. Na scenie w Multimedialnym Parku Fontann pojawi się Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz Kayah, Natalia Nykiel, Stanisław Soyka i artyści operowi.

Jednym z elementów, który wpisuje się w program obchodów 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej jest film, który będzie emitowany podczas tegorocznych pokazów w Multimedialnym Fontann. Opowiada on o zmianach jakie zaszły w stolicy w ciągu ostatnich 15 lat. Inauguracja pokazów również odbędzie się 1 maja o godz. 21.30

1 maja na Krakowskim Przedmieściu (g. 12.00-18.00) i na terenie Multimedialnego Parku Fontann (g. 19.00-20.30).

Organizator wydarzenia: Miasto Stołeczne Warszawa
Producent wydarzenia: Stołeczna Estrada
Partnerzy: MPWiK, Zarząd Zieleni, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, Straż Miejska, Metro Warszawskie, MZA, Tramwaje Warszawskie, MPO, SKM, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, Muzeum Warszawy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.