Festiwal Ambasad

Festiwal Ambasad.

1.Edycja Festiwalu Ambasad to możliwość poznania ich kultur, tradycji, a nawet regionalnego jedzenia. Taką propozycję świętowania 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej ma dla Warszawiaków Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy.

W weekend 11-12 maja na Bulwarach Wiślanych odbędzie się Embassy Festival – impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – Pana Rafała Trzaskowskiego. To międzynarodowe święto skupiające przedstawicieli krajów z całego świata. W ramach wydarzenia warszawiacy będą mogli skorzystać z oferowanych przez gości atrakcji na specjalnie przygotowanych stoiskach. W ofercie znajdą między innymi: warsztaty taneczne, zajęcia jogi, poznanie ciekawostek na temat innych krajów, czy chociażby możliwość spróbowania ich regionalnej kuchni. Ponadto, na scenie głównej wydarzenia, przed dwa dni będziemy mogli podziwiać występy grup artystycznych z całego świata.

Impreza rozpocznie się 11 maja o godz. 12:00 wciągnięciem na maszt flag Polski i Unii Europejskiej, a także odśpiewaniem hymnu polskiego oraz Ody do radości. Otwarcie Festiwalu uświetnią Szymanowski Big Band z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Embassy Festival to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Pragniemy serdecznie zachęcić Państwa do udziału w wydarzeniu. Będzie to jedyna w swoim rodzaju podróż do różnych zakątków świata bez opuszczania Warszawy.

 11 i 12 maja 2019, od godz. 12:00, na Bulwarach Wiślanych oraz na placu wokół pomnika Warszawskiej Syrenki.

PROGRAM w wydarzeniu na FB – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.