Energia Wisły – Pożegnanie sezonu nad Wisłą

W niedzielę, 14 października, przy Porcie Czerniakowskim (ul. Zaruskiego 1) warszawiacy mają ostatnią szansę na skorzystanie z żeglarskich atrakcji projektu Energia Wisły. Na uczestników czekają darmowe rejsy po rzece, szanty przy ognisku i warsztaty dla dzieci.

W ramach inicjatywy Energia Wisły, na wodach królowej polskich rzek odbyło się blisko 240 bezpłatnych rejsów. W najbliższą niedzielę, 14 października, mieszkańcy zakończą sezon wycieczek na statku Inna Bajka.

Na godzinne wyprawy obowiązują zapisy, które dostępne są tutaj.

Rejsy rozpoczynają się od godziny 10.45 z Portu Czerniakowskiego. Każdorazowo kapitan zabierze na pokład 12 osób, które wybiorą się w niezapomnianą podróż po Wiśle. Podczas wycieczki uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek o stolicy oraz poznają sposoby spędzania wolnego czasu w mieście lub w pobliżu rzeki.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców animacje muzyczne i żeglarskie. W ciągu godziny dzieci poznają sztukę wiązania węzłów, zbudują własne łódki, a także zobaczą, jak wygląda międzynarodowy kod nawigacyjny dla statków i mniejszych jednostek. Bezpłatne warsztaty odbędą się o godz. 13.00, 14.00 i 15.00. Chętni do udziału w zabawie mogą zarezerwować miejsce wysyłając maila na adres fundacja@wislawarszawie.org.

Koncert „Strefa Ciszy”

Z okazji zakończenia tegorocznego projektu Fundacji Wisła Warszawie, o godz. 17.00 przy Porcie Czerniakowskim wystąpi zespół „Strefa Ciszy”. Przy wodzie, w blasku ogniska, uczestnicy usłyszą dźwięki tradycyjnej muzyki irlandzkiej, a także bardziej popularne szanty. Na gości czeka również poczęstunek w postaci kiełbasek, kawy i herbaty.
Wstęp wolny. Szczegóły wydarzenia znajdują się tutaj.

Fundacja Wisła Warszawie działa na rzecz rozwoju żeglugi pasażerskiej oraz turystyki wodnej na Wiśle. Inspiruje warszawiaków do rekreacji na wodzie i lądzie. Projekt Energia Wisły i powiązane działania są współfinansowane przez m.st. Warszawa.

Przez ostatnie 12 lat miasto przywróciło rzekę warszawiakom, którzy bardzo zżyli się z tą przestrzenią. Bulwary i miejskie plaże są wizytówką stolicy i jednym z głównych miejsc rekreacji. Organizowane są tam liczne wydarzenia sportowe i kulturalne dla dzieci i dorosłych. Mieszkańcy mogą również korzystać z Warszawskich Linii Turystycznych – rejsu do Serocka i bezpłatnych promów. Rozwinięta została też Warszawska Żegluga Rekreacyjna. Dzięki niej mieszkańcy stolicy w sezonie letnim uczestniczą w rejsach łodziami drewnianymi: batami, szkutami, krypami; katamaranem, a także uprawiają sporty wodne: kajakarstwo, wakeboard czy jazdę na desce SUP.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.