El Czori – argentyńsko-chilijski street food w Warszawie

El Czori Latino Food to miejsce, które specjalizuje się w czoripan (kanapkach), empanadas (pierogach) i czorillanach. Bar istnieje od ponad 4 lat i znajdziecie go na Bazarze Lotników.

W karcie dań El Czori znajduje się: 6 różnych kanapek, które wypełnione są grillowanym mięsem, świeżymi pomidorami, sałatą, fasolą lub serem (jest opcja wege z cukinią). Dodatkowo do każdej kanapki podawany jest sos. Pieczywo do czoripan jest specjalnie wypiekane na miejscu.

czakarero
empanady

Miejsce oferuje kilka różnych empanadas czyli pierogów z mięsem lub kukurydzą oraz czorillany*, które przygotowane z autentycznych przepisów kuchni Ameryki Łacińskiej. W menu znajdziecie też argentyński stek i zupy! Na deser warto zamówić kruche i słodkie alfajory.

Wygląd El Czori Latino Food na pierwszy rzut oka nie zachęca, ale naprawdę warto. Kanapka i empanadas z kukurydzą były przepyszne. Ogromnym atutem tego miejsca są właściciele, którzy wprowadzają niesamowitą atmosferę latynoskiej  gościnności.

Adres: Aleja Lotników 1, pawilon 141 (Bazar Lotników), Warszawa

FB-klik

*Czorillana (chorrillana) to chilijskie danie składające się z talerza z frytkami pokrytymi różnymi rodzajami plastry mięsa, kiełbasy i innych składników. Najczęściej jajecznica lub jajka sadzone i smażona cebula.

chorrillana
alfajor

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.