Aleksandra Kurzak po raz pierwszy w transmisji z The Metropolitan Opera do kin

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Nazywowkinach.pl zaprasza do 34 kin na transmisję „Carmen” z nowojorskiej The Metropolitan Opera. W operze Bizeta partię Micaëli zaśpiewa polska sopranistka Aleksandra Kurzak. Występ ten budzi tak ogromne zainteresowanie publiczności, że w wielu kinach biletów już zabrakło, a sieć Multikino zdecydowała się w niektórych lokalizacjach uruchomić dodatkowe sale. Przekaz na żywo już 2 lutego 2019 roku.

Kurzak od lat śpiewa w The Metropolitan Opera. Zadebiutowała tam w 2004 roku w „Opowieściach Hoffmanna”, a do tej pory zaśpiewała na słynnej nowojorskiej scenie ponad 40 razy. Jednak dopiero teraz – 2 lutego – po raz pierwszy wystąpi w transmisji z cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”. Partnerować jej będzie jej mąż Roberto Alagna, który w transmitowanych spektaklach Met już śpiewał, m.in. w „Carmen” w 2010 roku.

Polska sopranistka cieszy się, że bierze udział w transmitowanym przedstawieniu: „Jeśli idzie o publiczność, ponieważ Ameryka jest daleko, spektakl na żywo stanowi namiastkę poczucia scenicznej energii. Nic się nie da ukryć, naprawić, zmontować. Nie można przekazać upiększonej wersji. Mimo to myślę, że emocje jakoś przez ekran przechodzą” – powiedziała Kurzak korespondentowi PAP w Nowym Jorku.

„Carmen” Bizeta bywa nazywana najpopularniejszą operą świata. Tak wynika również z historii transmisji z Met, bo to właśnie to przedstawienie wciąż dzierży palmę pierwszeństwa jako najbardziej kasowa transmisja do kin w historii. Teraz powraca do cyklu po raz trzeci. Na sukces oprócz przebojowej muzyki Bizeta oraz pełnego namiętności i dramatyzmu libretta składa się również przejrzysta i żywa reżyseria Sir Richarda Eyre (film „Notatki o skandalu” z Judi Dench). Spektakl jest wznowieniem inscenizacji z 2009 roku z monumentalnymi dekoracjami Roba Howella. Partię tytułową zaśpiewa tym razem Clémentine Margaine, a toreadorem Escamillem będzie Alexander Vinogradov. Spektaklem zadyryguje Louis Langrée.

Bilety: https://multikino.pl/

2 lutego 2019, godz. 18:55

źródło: Nazywowkinach.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.