Dzień bez Samochodu 2018 Warszawa

Dzień bez Samochodu 2018 Warszawa.

W dniu 22 września 2018 r. od godz. 00:00 do godz. 23:59 w związku z przypadającym „Europejskim Dniem Bez Samochodu” na podstawie Uchwały Rady Miasta st. Warszawy nr LVI/1584/2013 z dnia 23 maja 2013 r. korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej wykonujących przewozy na zlecenie ZTM jest BEZPŁATNE.

UWAGA! W pociągach WKD uprawnienie obowiązuje tylko na obszarze obowiązywania ,,Wspólnego biletu ZTM-WKD-KM” tj. na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – WKD Opacz.

Ponadto w dniu 22.09.2018 r. od godz. 00:00 do godz. 23:59 wjazd na teren wszystkich parkingów P+R jest bezpłatny.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie podróżni uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica.


Dni Transportu Publicznego

Na zakończenie Europejskiego Tydzień Zrównoważonego Transportu, odbędą się: Europejski Dzień bez Samochodu oraz Dni Transportu Publicznego. Do zabawy i rozmów o komunikacji zapraszamy wszystkich warszawiaków. 

W tym roku hasło przewodnie brzmi „Przesiądź się i jedź”. Komunikacja miejska może być doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą się poruszać po wielkim mieście: szybko, wygodnie, bezpiecznie i ekologicznie.

Zamiast wsiadać rano do samochodu, lepiej przespacerować się na najbliższy przystanek. W trakcie podróży można porozmawiać z sąsiadem, poczytać książkę lub gazetę albo popatrzeć przez okno na budzącą się stolicę – jest wiele możliwości do wyboru.

Zrównoważony transport jest dla kreatywnych

Na początek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (15-22 września) zapraszamy wszystkich do zajezdni MZA przy ulicy Włościańskiej na wydarzenie  Ekokreatywna Warszawa. Impreza, współorganizowana przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Miejskie Zakłady Autobusowe, poświęcona będzie ekologii, zrównoważonemu transportowi, recyklingowi, upcyklingowi (tj. formie przetwarzania odpadów, po której powstają produkty o wartości wyższej niż surowce do nich użyte) oraz rękodziełu.

Podczas imprezy Zarząd Transportu Miejskiego zorganizuje warsztaty dla dzieci poświęcone prawidłowemu podróżowaniu Warszawskim Transportem Publicznym, gry i zabawy edukacyjne. Na miejscu będzie można uzyskać informacje o taryfie biletowej i układzie komunikacyjnym, a także przedłużyć ważność swojego e-hologramu do 30 września 2019 roku. Wszystkim czas umilać będzie Pan Bilecik.

Komunikacyjna gra dla aktywnych

Podczas warsztatów Ekokreatywna Warszawa zainaugurujemy również tygodniową grę miejską, która w tym roku przyjmie hasło ETZT – „Przesiadaj się i jedź”. Tydzień ze zrównoważonym transportem zakończymy 22 września 2018 roku podczas Dni Transportu Publicznego czyli w Europejski Dzień bez Samochodu.

Dni Transportu Publicznego 2018 – PROGRAM klik

źródło: ZTM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.