Dostawcze Volkswageny dostępne na minuty w carsharingu

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Dostawcze Volkswageny dostępne na minuty – marka Volkswagen Samochody Użytkowe we współpracy z 4Mobility uruchamia usługę carsharingu.

ProShare, dział Volkswagen Samochody Użytkowe z siedzibą w Hanowerze (Niemcy) zajmujący się nowoczesnymi rozwiązaniami mobilności oraz Volkswagen Samochody Użytkowe (Polska) przy wsparciu Volkswagen Financial Services, nawiązały współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferują klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych. Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych. 20 sierpnia br. na ulicach dwóch polskich miast, Warszawy i Poznania, pojawiły się dostępne w ramach usługi Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

Oferowane w ramach usługi samochody marki Volkswagen dostępne są dla każdego. Wpisuje się to we współczesne trendy Smart City i procesy zmian społecznych – możliwość użytkowania zamiast posiadania. Operatorem usługi i dostawcą sprawdzonych rozwiązań związanych z wypożyczaniem samochodów na minuty jest firma 4Mobility. Wystarczy pobrać aplikację 4Mobility na smartfona, zarejestrować się i wybrać odpowiednie – mniejsze lub większe – auto dostawcze marki Volkswagen. Użytkownicy wskazują bazę, z której samochód odbiorą lub wybierają auto znajdujące się w strefie działalności 4Mobility. Aplikacja kieruje wypożyczającego do wybranego pojazdu. Będąc już przy samochodzie, aplikacja umożliwia jego otwarcie i rozpoczęcie przejazdu. Płatność, podobnie jak w przypadku innych operatorów usług carsharingowych, odbywa się w prostym systemie na minuty.

Codziennie w Warszawie i Poznaniu dostępnych będzie po 15 samochodów użytkowych marki Volkswagen: 7 Caddy, 4 Transportery i 4 Craftery. Każdy z modeli opatrzony jest innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.

„Marka Volkswagen Samochody Użytkowe nie tylko dostarcza pojazdy w ramach projektu, ale również wspiera operacyjnie i biznesowo działania koncernu VW AG, współprojektując rozwiązania tego testu” – mówi Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

„Upatrujemy w tej części biznesu szansę na rozwój nie tylko produktów optymalnie dopasowanych do potrzeb danego segmentu klientów, ale także modeli biznesowych, jakie mogą ewoluować wraz z rozwojem dostaw ostatniej mili oraz Smart City. Chcemy kreować nowoczesną logistykę miejską. Zauważamy potrzeby klientów indywidualnych, którzy poszukują auta od ręki, dostępnego na krótki czas, dokładnie w momencie kiedy pojawia się „potrzeba transportowa”. Jako marka chcemy zapewniać rozwiązania dające mobilność i dostarczać rozwiązania wpływające na zwiększanie dostępności samochodów”.

• Program carsharingowy rusza w Warszawie i w Poznaniu.

• Codziennie, dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych dostępnych będzie trzydzieści samochodów dostawczych marki Volkswagen.

• Prosty sposób wypożyczenia i płatności – przy pomocy aplikacji na smartfona.

źródło: PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.