Dopłata do odszkodowania OC? Teraz to możliwe

Dopłata do odszkodowania OC
UDOSTĘPNIJ

Czy wiesz, że 92 procent ludzi otrzymuje zaniżoną wypłatę odszkodowania z OC? Jeśli nie chcesz, by spotkało to Ciebie – przeczytaj, co możesz zrobić, aby hasło: dopłata do odszkodowania OC dotyczyła także Ciebie.

Zaniżone odszkodowanie to nie żart

Statystyki prowadzone przez firmy, które zajmują się tematem: dopłata do odszkodowania OC, twierdzą że problem jest dość poważny i może dotyczyć też Ciebie. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że możesz się odwołać od wydania decyzji ubezpieczyciela. W momencie, gdy masz wypadek i dowiadujesz się, że z OC sprawcy dostaniesz na szkodę 5000 złotych, jesteś zadowolony. Niestety, akceptacją zaproponowanej sumy możesz okupić utratą wartości handlowej pojazdu. Wielu ludzi woli akceptować decyzję towarzystwa ubezpieczeniowego niż sprawdzić, czy aby na pewno pieniądze, które wyliczono za szkodę są tymi, które choć w części zrekompensują utratę wartości handlowej pojazdu poniesioną w wyniku kolizji czy wypadku.

OC często ważniejsze niż Twoja szkoda

Okazuje się, że zaniżanie odszkodowania OC to nie pojedynczy przypadek. Dlaczego firmy ubezpieczeniowe tak robią? Przede wszystkim dbają o swój zysk, a naprawy pojazdu wpływają na niego negatywnie. Wiele, przy wycenie posiłkuje się częściami zamiennymi, co w wielu wypadkach jest nieuzasadnione. Często odszkodowanie zostało zaniżone ponieważ stawki za godzinę pracy mechanika nijak mają się do rzeczywistości. Co w takim wypadku zrobić? Najlepiej zgłosić się do firmy zajmującej się tematem OC oraz posiada oferty możliwości odkupu wierzytelności. Samodzielne dochodzenie swoich praw, nawet po wypłacie OC, może skończyć się wizytą w sądzie. Proces ten – jak wiemy – jest czasochłonny, a jego wyniku nie możesz być pewien. Warto więc szukać firmy, która z udokumentowanymi sukcesami pomogła właścicielom, którzy otrzymali zaniżone odszkodowanie.

Dopłata do odszkodowania? Poszukaj odpowiedniej firmy

Aby uzyskać dopłatę do odszkodowania OC musisz podjąć następujące kroki. Po pierwsze, znajdujesz firmę, która zajmuje się tematem: dopłata do odszkodowania OC. Jej powinieneś opisać całą sytuację, wysyłając kosztorys naprawy pojazdu oraz dokument nazywany: „decyzja ubezpieczyciela odnośnie przyznania odszkodowania”. Firma zajmująca się tematem zaniżonych odszkodowań OC zapozna się ze sprawą. W wielu wypadkach, już następnego dnia będziesz wiedział, czy trafiłeś na rażąco nisko wycenę szkody wykonaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Musisz jednak pamiętać, że aby skorzystać z tej oferty należy spełnić proste warunki. Po pierwsze, od czasu wypadku nie minęły trzy lata. Po drugie, nie zawarłeś ugody z towarzystwem ubezpieczeniowym. Po trzecie – twoje auto powinno być wyprodukowane po roku 2000.

Nie czekaj i sprawdź, czy Tobie należy się dopłata do zaniżonej części odszkodowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.