Dodatkowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann

Dodatkowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann.

W czwartek, 15 sierpnia, o godz. 21.00, zapraszamy na dodatkowy pokaz widowiska „Wars i Sawa” w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Zapraszamy na wyjątkowe połączenie obrazu, wody, muzyki i świateł, które tworzy niezapomniane widowisko.

W spektaklu pod tytułem „Wars i Sawa” wracamy do najdawniejszej historii naszego miasta i odwiecznego pytania: Czy mimo trudności prawdziwa miłość zwycięży? Do spektaklu została przygotowana nowoczesna wizualizacja wyświetlana laserami na kurtynie wodnej oraz choreografia fontann ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką z utworem finałowym „Pieśń Syreny”. Inspiracją dla pokazów multimedialnych na Podzamczu od kilku lat są warszawskie legendy i opowieści. W ubiegłym sezonie mogliśmy oglądać historię o księciu Niedźwiedziu, w poprzednich latach bohaterami pokazów byli Bazyliszek oraz warszawskie syreny. Na ekranie wodnym pokazywane są filmy związane z różnymi rocznicami czy wydarzeniami. W tym roku oglądamy film ukazujący nasze 15-lecie w UE.

Pokazy potrwają do 28 września, w każdy sierpniowy piątek i sobotę o godz. 21.00, a we wrześniu – o 20.30. Wstęp wolny.

O Multimedialnym Parku Fontann
Multimedialny Park Fontann został otwarty w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. Dzięki pokazom fontann i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (Wianki nad Wisłą, Warszawa Dzieciom. Warszawski Dzień Energii oraz wystawy i koncerty w Pawilonie Artystycznym Fontanna), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową architekturę stolicy.

źródło: UM Warszawa / fot. Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Fot. Estrada/R.Zawadzki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.