Dni Dawcy Szpiku i zbiórka dla WOŚP w Wola Parku

Dni Dawcy Szpiku i zbiórka dla WOŚP w Wola Parku.

14 i 15 stycznia 2017 roku w Wola Parku odbędą się dwie akcje, podczas których odwiedzający Centrum będą mieli okazję pomóc potrzebującym. Na Placu Pałacowym będą na nich czekali wolontariusze Fundacji DKMS oraz Fundacji „Daj mi czas”. Pierwsi zachęcą do rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku, drudzy umożliwią wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeszcze przed wielkim finałem.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne. Wśród niespokrewnionych osób wynosi ono zaledwie od 1:20000 do 1:kilku milionów. Dlatego, im więcej potencjalnych dawców zarejestruje się w bazie, tym większa szansa na uratowanie życia chorym na raka krwi.

Organizatorem weekendowej akcji Dni Dawcy Szpiku jest Fundacja DKMS. Wolontariusze będą czekać na osoby zainteresowane pomocą w godzinach otwarcia Centrum. Zarejestrować się mogą wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 lat. To nic nie kosztuje, nie boli, trwa tylko chwilę, a może być ratunkiem dla czyjegoś życia. Fundacja „Daj mi czas” na terenie Wola Parku przeprowadzi w tym samym czasie zbiórkę na rzecz WOŚP.

Wola Park ul. Górczewska 124

źródło: informacja prasowa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.