Dlaczego wózek do sprzątania tak ułatwia pracę?

wozek do sprzatania
Każda profesjonalna firma sprzątająca korzysta z wózków serwisowych. Wózki do sprzątania stanowią ogromne ułatwienie pracy i umożliwiają oszczędność czasu, a co za tym idzie – pieniędzy. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele wózków w różnych konfiguracjach, zależnych od potrzeb firm sprzątających. Jakie wózki i gdzie są najbardziej przydatne?

Jaki wózek do sprzątania jest najlepszy?

Wózek do sprzątania ogólnie ma spełniać kilka podstawowych warunków:

  • Lekkość – nie może być zbyt ciężki, gdyż będąc w użyciu zapatrzony jest w pełne wiadra, pojemniki ze środkami czystości, pościel, ręczniki, papier toaletowy – zależnie gdzie jest używany; ponadto w większości wypadków obsługę wózka stanowią kobiety
  • Zwrotność – wózek przemieszcza się pomiędzy sprzątanymi pomieszczeniami na kółkach. Najlepsze są wózki z metalowymi, ogumionymi kołami obrotowymi, które umożliwiają dowolne manewrowanie np. w ciasnych korytarzach lub zabudowanych pokojach
  • Solidność – perfekcyjne wykonanie, zapewniający wieloletnie funkcjonowanie wózka. Ważne jest tworzywo, z którego jest on wykonany – wózek powinien być odporny na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne
  • Różnorodność akcesoriów – taka, aby można było bez trudu zastosować ten sam wózek do pracy np. w szkole i w szpitalu.

Wózki, posiadające powyższe cechy, zapewniają, że praca będzie nie tylko łatwiejsza, ale przede wszystkim bezpieczna i szybsza. Te cechy uwzględnia w swoich produktach firma Numatic – producent m.in. wózków do sprzątania, do nabycia w sklepie https://euroczystosc.pl/wozki/do-sprzatania/.

Wózek do sprzątania kompleksowego

Jest to wózek, który wyposażony jest w kompletny zestaw niezbędnych akcesoriów do sprzątania danego pomieszczenia (ciągu pomieszczeń). Wyposażenie to jest zróżnicowane w zależności od miejsca pracy. Na takim wózku znajdują się mopy i wiadra, sprzęt i środki do mycia podłóg o różnych nawierzchniach, mebli i okien, ścierki, worki na śmieci i inne potrzebne akcesoria. Takie wózki należą do największych, ale i najdroższych – są bowiem uniwersalne. Ułatwieniem jest przewożenie wszystkich akcesoriów i sprzętu do kolejnych pomieszczeń bez konieczności częstego udawania się do pomieszczenia gospodarczego po płyn, ścierki, worki, itp. – wszystko to znajduje się na wózku.

Wózek do mycia podłóg

Przeznaczony specjalnie do mycia podłóg wózek najczęściej występuje w wersji dwuwiadrowej z wyciskarką. Do tego dochodzą dwa rodzaje mopów – płaski i sznurkowy. Podczas mycia podłóg najczęściej potrzebne są obydwa, gdyż płaski, o dużej powierzchni czyszczenia, nie zawsze jest w stanie dotrzeć w ciasne zakamarki. W takich sytuacjach zadanie spełnia mop sznurkowy.

Dwa wiadra są ogromnym ułatwieniem; w jednym z nich znajduje się roztwór płynu do mycia, w drugim – sama woda. Mop po zanurzeniu w wiadrze z roztworem jest gotów do mycia podłogi. Po zmyciu fragmentu zanurza się go w wiadrze z wodą, płucze i wyciska, ponownie zanurza w wiadrze z roztworem i znów myje kolejny fragment podłogi. Taka technika mycia nie tylko usprawnia pracę, ale także zapobiega rozcieraniu coraz brudniejszego roztworu po powierzchni, zatem jakość sprzątania jest wyższa.

Wózki te cieszą się największą popularnością wśród profesjonalnych sprzątaczek, które bardzo sobie chwalą rozwiązanie dwuwiadrowe z wyciskarką, a dodatkowo z uchwytem na worek, do którego mogą trafiać znalezione na podłodze śmieci.

Specjalistyczny wózek do sprzątania

Wyposażenie takiego wózka kompletowane jest w zależności od sprzątanego obiektu. W szpitalu przydatne jest wyposażenie do mycia, ręcznego sprzątania i gromadzenia śmieci, jak również pojemnik na brudną pościel i półka z pościelą czystą do zmiany. W hotelu wózek z pościelą i ręcznikami oraz pojemnikiem na pościel brudną jest w codziennym użyciu, do tego umieszcza się na nim akcesoria do mycia łazienki. W szkole i przedszkolu niezbędne jest, zwłaszcza w okresie pandemii, codzienne mycie podłóg, zatem najodpowiedniejszy jest wózek do mycia podłóg z dodatkowym wyposażeniem w zestaw środków i akcesoriów do dezynfekcji. W każdej sytuacji skorzystanie z wózka umożliwia oszczędność czasu i wysiłku.

Oprócz wózków warto pomyśleć o preparatach do mycia i czyszczenia, jakie mają się na nich znaleźć w każdej z konfiguracji. Sklep https://bonus-czystosc.pl/ oferuje ich bardzo szeroki wybór do różnych zastosowań.

/materiał zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.