Darmowe Rolkowisko Ursynów

Darmowe Rolkowisko Ursynów

We wtorek, 22 sierpnia, rusza pierwsze dzielnicy Ursynów rolkowisko. Jest bezpłatne i czynne 7 dni w tygodniu. Zapraszamy na teren przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b).

Rolkowisko będzie czynne codziennie, w godzinach 10.00 – 21.00 do końca października.

– Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować ten pomysł, za który dziękuję radnej Oldze Górnej. Teraz mieszkańcy Ursynowa, nie tylko młodzież, zyskują nową przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu. Liczę na to, że darmowe rolkowisko będzie cieszyło się popularnością – mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Stworzenie w tym miejscu rolkowiska to realizacja pomysłu radnej Olgi Górnej, która w marcu złożyła w tej sprawie interpelację.

– Jazda na rolkach i wrotkach jest nieustająco na topie. Dedykowana przestrzeń do bezpiecznej jazdy oraz trenowania umiejętności z pewnością spotka się z uznaniem wielu osób, gdyż takie figury ciężko trenować na ścieżkach rowerowych. Na ursynowskie rolkowisko serdecznie zapraszamy zarówno osoby wprawione, jak i tych, którzy chcą spróbować swoich sił. Hasło „ale jazda” nabiera dziś nowego znaczenia w naszej dzielnicy – mówi Olga Górna, radna Dzielnicy Ursynów.

Rolkowisko ma wielkość ok. 600 metrów kwadratowych. Posiada modułową nawierzchnię ze specjalnych płytek polipropylenowych, ułożonych jak puzzle na podestach. Dodatkowo jest otoczone bandami ochronnymi i zadaszone wiatą namiotową o wymiarach 40 na 25 metrów.

źródło: https://ursynow.um.warszawa.pl/-/czas-start-pierwsze-na-ursynowie-rolkowisko-gotowe


Przeczytaj też:

Potańcówki w Warszawie – klik
Kino plenerowe w Warszawie – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Reklama