Gdzie zasmakować kuchni hiszpańskiej w Warszawie?

serwująca kuchnię hiszpańską w Warszawie

Uwielbiasz aromatyczne hiszpańskie specjały, które stanowią ucztę dla kubków smakowych? Jeśli chcesz odbyć kulinarną podróż do słonecznej Hiszpanii, możesz zajrzeć do jednej z warszawskich restauracji serwujących kuchnię iberyjską. Poznaj najsłynniejsze lokale, w których możesz spróbować hiszpańskich przysmaków przyrządzanych ze świeżych składników.

Restauracja La Iberica serwująca kuchnię hiszpańską w Warszawie

Miejscem na mapie Warszawy, które warto odwiedzić, aby zjeść tradycyjne hiszpańskie potrawy, jest restauracja La Iberica. W menu tego lokalu znajdziesz popularne tapas takie jak m.in. sardynki po andaluzyjski, papryczki padron z solą Maldon, sezonowe warzywa zapiekane z kozim serem i krokiety z szynką Serrano. Prawdziwa kuchnia hiszpańska (la-iberica.pl) to dania z ryb i owoców morza, z których słynie Półwysep Iberyjski. Zatem nie mogło ich także zabraknąć w ofercie tej warszawskiej restauracji. Odwiedzając La Iberica warto także skosztować tradycyjnej hiszpańskiej paelli, gazpacho, sałatek ze świeżych warzyw i potraw mięsnych. Ta hiszpańska restauracja w Warszawie to idealne miejsce dla prawdziwych miłośników kuchni iberyjskiej.

Hiszpańska restauracja Bilbao w Warszawie

Kolejnym lokalem w Warszawie oferującym kuchnię hiszpańską jest restauracja Bilbao. To jedno z najbardziej klimatycznych miejsc, gdzie można spróbować tradycyjnych hiszpańskich win i koktajli. Bilbao jest jedyną restauracją hiszpańską serwującą pintxos — baskijskie przekąski przyrządzane ze szparagów z szynką, owocami morza lub warzywami. Wśród dań podawanych w tym lokalu znajdują się zarówno dania mięsne (takie jak chorizo, tocino i albondigas), jak i potrawy wegetariańskie (np. patatas, tortilla z topinamburu i marynowane oliwki). W restauracji tej serwowane są także owoce morza, ryby, zupy i desery.

Warszawska restauracja Soy y Sombra Tapas Bar

Pyszne hiszpańskie dania w Warszawie serwuje także restauracja Soy y Sombra Tapas Bar. Osoby odwiedzające to miejsce mogą poczuć prawdziwy klimat Hiszpanii. Lokal ten serwuje głównie tapas, czyli tradycyjne iberyjskie przekąski. W menu tej restauracji podającej kuchnię hiszpańską znajdują się takie przysmaki jak kalmary panierowane, grillowane warzywa z kozim serem, chorizo duszone w cydrze, flaki po madrycku czy też paella z kurczakiem i owocami morza. To jedno z  miejsc najchętniej odwiedzanych przez pasjonatów kuchni iberyjskiej.

Restauracja hiszpańska TAPAS w Warszawie

Do słonecznej Hiszpanii można przenieść się również dzięki wizycie w TAPAS Gastrobar w Warszawie. Choć nazwa tej małej restauracji sugeruje, że serwuje ona jedynie proste przekąski, to w menu tego lokalu można znaleźć także takie przysmaki jak grillowany stek z kalmara, antrykot, hiszpańskie koktajle, sałatki, tradycyjny krem kataloński i paellę.

Na mapie Warszawy znajduje się wiele ciekawych restauracji serwujących tradycyjne dania kuchni hiszpańskiej, które zdecydowanie są warte spróbowania. Niezwykła atmosfera panująca w tych miejscach może pomóc Ci poczuć klimat słonecznej Hiszpanii.

/artykuł sponsorowany/