Czy grupowa nauka angielskiego jest skuteczna?

kurs angielskiego dla dzieci wolomin
Planujesz zapisać dziecko na dodatkowy kurs języka angielskiego? Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w zajęcia indywidualne? Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę nie tylko na koszty zajęć indywidualnych i grupowych.

Zalety zajęć angielskiego w grupie

Bez większego problemu znajdziesz wartościowy grupowy kurs angielskiego dla dzieci w Ząbkach, wystarczy sprawdzić swoją okolicę: https://earlystage.pl/pl/szkola/zabki. Czy będzie to jednak dobry wybór? Oczywiście! W przypadku dzieci dobrze prowadzone zajęcia grupowe pozwalają stworzyć atmosferę zabawy, która stymuluje rozwój językowy i społeczny najmłodszych. . Dzieci w towarzystwie kolegów i koleżanek chętniej podejmują różnego rodzaju aktywności, a także wśród grupy zbliżonej wiekiem i poziomem językowym łatwiej jest ćwiczyć naturalne rozmowy. Dzieci wzajemnie zachęcają się do wspólnej pracy, razem się uczą. Zajęcia grupowe dają nauczycielowi także bardzo wiele możliwości w zakresie kreatywnych metod prowadzenia zajęć. Przedstawienia, rymowanki, zabawy plastyczne, ćwiczenia w parach, w grupie – to tylko kilka przykładowych sposobów, które można wykorzystać podczas zajęć z większą ilością uczestników.

Widać wszystkich 

Wielu rodziców przed zapisaniem dziecka na grupowy kurs angielskiego obawia się, że uwaga nauczyciela zostanie nierównomiernie rozłożona na uczestników zajęć, przez co dziecko nie zostanie potraktowane indywidualnie. Czy to prawda? Niekoniecznie, pod warunkiem, że mądrze wybierze się kurs angielskiego dla dzieci. Jeśli szukasz go w Wołominie, wejdź tutaj: https://earlystage.pl/pl/szkola/wolomin 

Przed zapisami na kurs warto sprawdzić:

  • jakie grupy tworzą uczniowie podczas jednych zajęć, 
  • jak dobierani są uczestnicy konkretnych zajęć (pod kątem wieku i poziomu znajomości języka), 
  • jakie metody nauczania dominują w programie zajęć, 
  • jak wygląda kwestia oceniania (warto upewnić się, czy lektor stosuje ocenę procentową, punktową lub opisową zamiast tradycyjnej oceny liczbowej, która może działać opresyjnie i sprzyjać porównywaniu się dzieci). 

Wiele możliwości 

Uznaje się, że w przypadku dzieci nauka grupowa jest znacznie skuteczniejsza od zajęć indywidualnych. Przede wszystkim wynika to z ich naturalnej chęci do podejmowania wspólnych aktywności, zabawy, zdrowej rywalizacji, co  przyczynia się do skuteczniejszej nauki. Wspólne przedstawienia, nauka śpiewu, zajęcia plastyczne, praca w grupach to narzędzia, które służą nauce języka obcego. W przypadku zajęć indywidualnych z lektorem większość tego typu możliwości jest niedostępna. Ponadto zajęcia indywidualne są z reguły znacznie droższe od grupowych. To rozwiązanie sprawdza się właściwie jedynie w przypadku konieczności nadrobienia braków, wyrównania różnic w podstawie programowej lub szczególnych potrzeb dziecka wynikających z sytuacji zdrowotnej. Właściwie w każdym innym przypadku nauczanie grupowe jest najlepszym możliwym wyjściem, które pozwala dzieciom skutecznie i przyjemnie uczyć się języka angielskiego. 

/artykuł sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.