Bohaterowie z pierwszej linii walki z koronawirusem

„Bohaterowie z pierwszej linii walki z koronawirusem” – poznaj ich na stronach lokalnych  Wyborcza.pl i w ramach cyklu „Wyborcza to Wy”
 
 
Ratownicy, lekarze, pielęgniarki, urzędnicy, szwaczki – kim są ci, którzy na co dzień walczą z koronawirusem? Lokalne serwisy Wyborcza.pl przedstawiają osoby, które stawiają czoła epidemii, narażając przy tym własne bezpieczeństwo i zdrowie. Rozmowy z miejscowymi bohaterami ukazały się w piątkowych magazynach lokalnych dziennika, a dziś w wydaniu ogólnopolskim na stronach „Wyborcza to Wy” można przeczytać wybrane wywiady wraz z komentarzami internautów.

Niezależnie czy to Olsztyn, Poznań czy Częstochowa – w całej Polsce są ludzie, którzy poświęcają własne bezpieczeństwo i komfort na rzecz zmagań z epidemią i chaosem wywołanym przez zagrożenie zachorowaniem. Gdy jedni walczą w szpitalach i karetkach, inni wstają z biurek i robią zakupy seniorom, gotują i organizują darmowy transport jedzenia dla służby zdrowia czy pomagają osobom przebywającym na kwarantannie.

– Nikt nie wie, co będzie za dwa, trzy tygodnie. Oby te maseczki przyczyniły do tego, żeby się to wszystko szybko skończyło – mówi z uśmiechem pani Ewa Wziątek z Olsztyna, która do walki z koronawirusem stanęła wyposażona w maszynę do szycia, barwną bawełnę i taśmę. W Poznaniu zakonnice wspierają bezdomnych bez względu na stan ich zdrowia; w Częstochowie natomiast powstała specjalna grupa „Pomoc Coronavirus Częstochowa” mająca wspierać ratowników i lekarzy poprzez zbieranie środków ochrony osobistej i pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny.

O takich właśnie osobach i ich działaniach postanowili napisać dziennikarze „Gazety Wyborczej” z całej Polski. W piątek, 20 marca br. na pierwszych stronach 21 magazynów lokalnych dziennika pojawiły się zdjęcia „Bohaterów z pierwszej linii frontu”, a w wydaniach – rozmowy z nimi. Dziś – w poniedziałek, 23 marca br. kilka wybranych wywiadów ukazało się na łamach ogólnopolskiego wydania dziennika – na stronach „Wyborcza to WY”. Wszystkie materiały można też przeczytać na Wyborcza.pl – https://wyborcza.pl/7,75398,25806183,koronawirus-bohaterowie-z-pierwszej-linii.html

Projekt „Bohaterowie z pierwszej linii walki z koronawirusem” wspiera autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej”, na Wyborcza.pl i na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.