Bieg Niepodległości 2020: okrążcie z nami Polskę!

Bieg Niepodległości 2020: okrążcie z nami Polskę!

W białych i czerwonych koszulkach „okrążymy” wspólnie Polskę! Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku w dniach 11-15 listopada, ale z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną i ograniczenia z nią związane nie będzie miał formuły biegu masowego z 10 km trasą.

Po sukcesie Wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego (tysiące biegaczy w Polsce i na świecie oraz ponad 100 relacji w mediach społecznościowych), przyszedł czas na kolejne wyzwanie dla biegowej społeczności przygotowane przez m.st. Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ.

– Przez wiele lat, aż do tego roku, tysiące biegaczy tworzyły symboliczną żywą biało-czerwoną flagę na ulicach stolicy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

–  Ale to nie oznacza, że nie można świętować! Wręcz przeciwnie, zachęcamy do biegowej aktywności w swoich rodzinnych stronach, w małych grupach lub drużynach, lecz z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, przestrzegając reżimu sanitarnego. Zachęcam, aby pobiec w koszulkach z poprzednich edycji biegu i – jeśli to możliwe – wspólnie z innymi osobami stworzyć tam, gdzie akurat się będzie, małe, „żywe” flagi Polski – podkreśla wiceprezydent Kaznowska.

Okrążamy Polskę! Wyzwanie dla drużyn

W Biegu Niepodległości w 2020 r. mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i poziom wytrenowania. Nie obowiązuje żaden konkretny dystans. Mile widziany jest bieg w jednej z koszulek z poprzednich edycji Biegu Niepodległości (tradycyjnie białej lub czerwonej) oraz stworzenie wspólnie z innymi biegaczami „żywej” biało-czerwonej flagi na chodniku, placu, w lesie, na bieżni, itp. AKTYWNA WARSZAWA czeka na relacje z trasy (zdjęcia, wideo, etc.) z hashtagiem #biegniepodleglosci2020 na facebookowym wydarzeniu.

Specjalne zaproszenie kierujemy tym razem także do drużyn: formalnych, jak kluby sportowe i teamy biegowe oraz nieformalnych, jak grupy znajomych czy bliskich.

– Mamy dla Was wyzwanie drużynowe, aby biegiem, symbolicznie, okrążyć Polskę i zdać z tego relację – zachęca wiceprezydent Kaznowska.

Wyzwanie polega na przebiegnięciu przez wszystkie zgłoszone drużyny w dniach 11-15 listopada 3 511 kilometrów, bo tyle wynosi suma długości granic Polski. Zasady są proste. Drużynę, która chce się podjąć wyzwania, zgłasza jej kapitan. Każdy z członków drużyny za pomocą aplikacji lub zegarka biegowego dokumentuje przebiegnięty dystans. Dla przykładu: poszczególni członkowie grupy mogą biec w każdy z pięciu wskazanych dni, zwiększając dzięki temu łączny pokonany dystans całego teamu i przyczyniając się do realizacji wyzwania przez wszystkie grupy.

Bieg z flagą

Na wiadomości mailowe od kapitanów grup czekamy do wtorku, 10 listopada. Trzydzieści pierwszych drużyn, których kapitanowie do 23 października dokonają prawidłowego zgłoszenia do wyzwania, otrzyma od AKTYWNEJ WARSZAWY flagę Polski. Można z nią pobiec, traktując jako pałeczkę sztafetową przekazywaną sobie przez zawodników.
 
Dołączyć bezpłatnie do wydarzenia można w wydarzeniu na Fb.

Zasady Wyzwania Drużynowego znajdują się na stronie internetowej AKTYWNEJ WARSZAWY.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.