Bemowski Piknik Naukowy i koncert Dawida Kwiatkowskiego

Zapraszamy Was serdecznie na Bemowski Piknik Naukowy! Spotkamy się w sobotę, 10 lipca, o godz. 11:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Będziecie mieli okazję spróbować swoich możliwości w różnych strefach naukowych:
  • Strefa Centrum Nauki Kopernika;
  • Nowoczesne Technologie;
  • Ale kosmos!;
  • Klimat to my! – strefa ekologiczna;
  • Żywioły;
  • Domowe Laboratorium;
  • Akademia Młodego Medyka.
Na zakończenie, ok. godz. 16:00 rozpocznie się koncert utalentowanego wokalisty młodego pokolenia – Dawida Kwiatkowskiego.
Zorganizujemy szeroki wachlarz warsztatów, pokazów i zabaw naukowych, konkursów oraz innych atrakcji dla dzieci i młodzieży.
 
Centrum Nauki Kopernik odpowie Wam na pytania: czy rytm wpływa na poczucie czasu? Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Ile waży powietrze, które jest nad nami? Wraz z „Małym inżynierem” staniecie się konstruktorami prawdziwych robotów Lego WeDo, a także nauczycie się programowania gier! „Planeta Anuka” zabierze Was w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium.
 
Obejrzycie Słońce, Księżyc, gwiazdozbiory, planety, galaktykę, deszcz meteorów i meteoryty. Będziecie mogli zobaczyć nawet swój gwiazdozbiór zodiakalny! Zabierzemy Was również na wirtualny pokaz stacji kosmicznej w goglach VR.
 
Podczas Pikniku poznacie bliżej żywioły ziemskie. Przekonacie się, dlaczego woda jest źródłem życia i odwiedzicie krainę magii z suchym lodem. Wraz z „Mocną ekipą” stworzycie laboratorium, w którym wykonacie mydełka i lawową lampę! Dowiecie się, jak możemy pomóc matce Ziemi oraz dlaczego segregowanie śmieci jest ważne. Do domów wrócicie z własną woskowijką i woreczkiem wielorazowym. 
 
Razem z Akademią Małego Lekarza osłuchacie serce prawdziwym stetoskopem, nauczycie się anatomii z panem Kostkiem, a także odbędziecie „Misję dla Superbohatera, czyli ABC pierwszej pomocy”. Wojskowa Akademia Techniczna pokaże Wam, jak działa skaner 3D. Niespodzianką będą pokazy ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od „Nitro Lody”!
 
Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są otwarci na nowe doświadczenia oraz poszerzanie wiedzy w formie zabawy. Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania świata nauki!

Kiedy i gdzie: 10 lipca, o godz. 11:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
ul. Obrońców Tobruku 40
Wstęp wolny!
Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Podczas koncertu obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust maseczką.
Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.