Banksy. Wojna na ściany

17 marca 2021 roku o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem porozmawiamy o książce Banksy’ego „Wojna na ściany” (Wydawnictwo SQN) a także o fenomenie artysty. Gościem spotkania będzie Jacek Szlak, autor portalu streetartkrakow.pl, obserwator i analityk śledzący nowe zjawiska w kulturze masowej, marketingu i nowych mediach. Zajmuje się także tematyką miejską, głównie w wymiarze kulturowym i artystycznym. Poszukuje różnych przejawów sztuki w przestrzeni miejskiej – od aktywizmu, przez street art, po fotografię uliczną i socjologiczną. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem.

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na: Facebook.com/empikcom

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Oficjalna książka Banksy’ego „Wojna na ściany” to album zawierający najsłynniejsze prace artysty opatrzone jego autorskim komentarzem. Nic dziwnego, że dla fanów street artu jest to pozycja kultowa i absolutnie obowiązkowa. Po kilku latach bycia białym krukiem, publikacja ponownie trafiła do sprzedaży za sprawą Wydawnictwa SQN.

Dla wszystkich fanów street artu Empik przygotował niespodziankę. We współpracy z Brandalised powstała kolekcja, której motywem przewodnim są prace Banksy’ego. Szablony mistrza grafitti znajdziemy na przedmiotach codziennego użytku jak torby, etui na laptopa, bidony czy kubki termiczne. Plecak, kubek ceramiczny lub zestaw pojemników na lunch z wizerunkiem „Lizzy Stardust” to must have dla każdego fana artysty. Nie zabraknie również szczura – ulubionego motywu, który Banksy bardzo często wykorzystuje w swej twórczości. Pojawi się on m.in. na plakatach, etui na okulary, czy nerce. Kolekcja Brandalised Banksy jest dostępna od 10 marca w wybranych salonach Empik i na empik.com.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.