Always Coming Home Talya Balikcioglu

Always Coming Home
Talya Balikcioglu we współpracy z Akademią Tańca Zawirowania.

Always Coming Home, czyli wracać wciąż do domu. Czy można posiadać więcej niż jeden dom? Co łączy nas z naszym krajem rodzinnym gdy jesteśmy w drodze, szukając nowego domu? Czy w ogóle potrzebujemy takiego połączenia? Podczas naszych spotkań skupiliśmy się na ruchach i dźwiękach, które mogą stworzyć połączenie nie tylko z domem, ale także między towarzyszami podróży. Wspólnie spróbowaliśmy zrozumieć, dlaczego opuszczenie naszej ziemi rodzinnej jest konieczne, aby nauczyć się budować nowy dom. Nowy język. Nową kulturę. Nowy sposób wzajemnego zrozumienia. Jak to wszystko przygotowaliśmy? W bardzo prosty sposób, czytając znaki z fusów kawy.

PREMIERA:
15 LISTOPADA
GODZINA 18:30 & 20:30
OŚRODEK ZAWIROWANIA / Belwederska 20/22

REZERWACJA DARMOWYCH WEJŚCIÓWEK TTZAWIROWANIA@GMAIL.COM

Talya Balikcioglu:

Jestem tancerką, nauczycielką, praktykuję masaż tajski. Od 2017 roku tworzę i uczę Root Connection: technikę improwizacji opartą na tańcu brzucha, sztukach walki i rytuałach szamańskich. Talya Balikcioglu ukończyła wydział sztuk performatywnych na Bilgi University w Stambule. Brała udział w wielu projektach związanych z tańcem. Zainspirowana sztuką walki Wing Tsun, rozpoczęła przygodę z tańcem kontaktowym. Później natrafiła na technikę partneringu rozwijaną w Polsce przez Karolinę Kroczak, z którą współpracowała przez dwa lata jako tancerka, asystentka i edukatora w ramach projektu Oddaj Ciężar. Odwiedzając dwie europejskie szkoły tańca, konserwatorium Duncan Centre w Pradze oraz P.A.R.T.S. w Brukseli, natknęła się na aztecki rytuał tańca, który naprowadził ją na inną drogę kontaktu z ruchem. Poznając południowoamerykańskie źródła, odkryła osobisty związek z tańcem brzucha, językiem ciała zakorzenionym w tradycyjnej improwizacji. Obecnie cieszę się tańcem, masażem i wciąż rozwijającym procesem Root Connection.

OBSADA: Sveta Buben, Kasia Burzyńska, Gabriela Galdámez Muñoz, Agnieszka Gałecka, Weronika Godlewska, Maria Kwiatek, Klaudia Lewandowska, Ada Lisewska, Agnieszka Mrowinska, Monika Parafiniuk, Jack Paton, Zofia Stopa, Nadia Szypilow, Marta Sykut, Maria Wijas

Projekt jest realizowany przez Akademię Tańca Zawirowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.