Against Gravity zaprasza na pokazy specjalne podczas WFF

Against Gravity zaprasza na pokazy specjalne podczas 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

W ramach 33. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który rozpocznie się w piątek 13 października 2017 roku, zaprezentujemy trzy filmy:

ISABELLE I MĘŻCZYŹNI
(UN BEAU SOLEIL INTERIEUR)
reż. Claire Denis

Francja | 2017, 94 min.

Isabelle (wspaniała Juliette Binoche w jednej ze swoich najlepszych ról) mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość. Chce odszukać tę jedyną, prawdziwą i do końca życia, chociaż chyba już przestała w nią wierzyć. Spotyka na swej drodze nowego mężczyznę, przy którym przeżywa skrajne emocje: od radości i nadziei po zagubienie i smutek. Komedia romantyczna o samotności i niełatwym nawiązywaniu relacji w dojrzałym wieku. Film otrzymał nagrodę SACD w sekcji Directors’ Fortnight na festiwalu w Cannes w 2017 roku. Występują w nim również Gerard Depardieu i Valeria Bruni-Tedeschi.

Pokaz odbędzie się we wtorek 17.10 o godz. 18:30 w Multikinie Złote Tarasy
Film wprowadzamy do kin w przyszłym roku.

Pokaz filmu „Oko na Juliet” („Eye on Juliet”, reż. Kim Nguyen) 

Synopsis:

OKO NA JULIET
(EYE ON JULIET)
reż. Kim Nguyen
Kanada | 2017, 96 min.

Love story widziana oczami drona-pająka, przemierzającego pustynię Bliskiego Wschodu. Gordon pracuje w firmie ochraniającej biegnący przez pustynię rurociąg. Z drugiego końca świata kieruje nowoczesnym robotem, bacznie obserwując okolicę. W codziennym świecie nie radzi sobie najlepiej, więc nudna praca jest dla niego zbawieniem. Pewnego dnia dron-pająk spotyka dziewczynę i Gordon nawiązuje z nią kontakt. To, co na początku było tylko ciekawostką, wciąga i fascynuje coraz bardziej. Chłopak poznaje lepiej nieszczęśliwe życie Ayushy i postanawia jej pomóc za wszelką cenę. Utopijna fantazja na temat technologii, która przekracza granice i pozwala komunikować się i wpływać na siebie w globalnej wiosce, jaką stał się nasz świat. Reżyser był w 2013 roku nominowany do Oscara za film „Wiedźma wojny”.

Pokaz odbędzie się w niedzielę 15.10 o godz. 18:30 w Multikinie Złote Tarasy.


Film „Łagodna” – po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem

(A Gentle Creature)

reż. Siergiej Łoznitsa
2017 – Francja, Niemcy, Litwa, Holandia – 143 min.

„Łagodna”, pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes 2017, to trzeci fabularny film Siergieja Łoznitsy (“Szczęście ty moje”; „We mgle”). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Na prowincji we współczesnej Rosji kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu, bez wyjaśnienia. Postanawia sama pojechać do ukochanego. Trafia do miasta-więzienia rodem z Kafki. Urzędnicy odmawiają jej udzielenia informacji. Ciągle słyszy: „tajemnica państwowa”. Jej droga wiedzie przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej na wszystkich poziomach instytucjonalnych i moralnych Rosji – czy jest jeszcze ktoś, komu mogłaby zaufać?

Pokaz odbędzie się w sobotę 14.10 o godz. 21:00.

Film wchodzi na polskie ekrany 27 października 2017 roku.

https://wff.pl/

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.