7. Bieg Zdobycia PAST-y – ostatnie dni zapisów

Już za kilka dni, w sobotę, 22 sierpnia, biegacze spotkają się w Warszawie, by oddać cześć Powstańcom, biorąc udział w 7. Biegu Zdobycia PAST-y. Przed środowiskiem biegowym prawdziwa sportowa rywalizacja na żywo, nie będzie to bieg wirtualny. Zapisy trwają.

Reklama
Reklama

Miejscem wydarzenia będzie budynek mieszący się przy ul. Zielnej 39, w którym znajdowała się Polska Akcyjna Spółka Telekomunikacyjna, a celem biegaczy będzie dotarcie do mety, znajdującej się na 9. piętrze. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają organizatorzy – Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz partner – Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego.

Ostatnie dni zapisów

Wciąż jeszcze można się zarejestrować w serwisie zapisów dostępnym na stronie https://tiny.pl/ttnfr

Reklama
Reklama

W pakiecie startowym po raz pierwszy w tym biegu będzie okolicznościowa koszulka techniczna, a na mecie uczestników czekać będzie niespodzianka.

– Zapraszam każdego, dla kogo – tak jak dla mnie – ważna jest pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. Rocznicę zdobycia budynku PAST-y mimo trwającej epidemii uczcijmy na sportowo – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Bezpieczeństwo priorytetem

Reklama
Reklama

Organizatorzy przewidzieli cztery bloki startowe – każdy po max. 150 osób, a biegacze ruszać będą w odstępach co 30 sekund. Po każdym bloku nastąpi przerwa techniczna połączona z dezynfekcją budynku. Zawody zostaną przeprowadzone z najwyższą troską o zdrowie biegaczy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2020.1066).

Pomoc dla Powstańców

Udział w każdych zawodach sportowych wiąże się z emocjami i rywalizacją o jak najwyższą lokatę. W 7. Biegu Zdobycia PAST-y najważniejsze są jednak szacunek i pamięć o bohaterach Warszawy. W porozumieniu ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej organizatorzy biegu zachęcają do wpłacania środków pieniężnych na specjalny numer konta 06 1750 0012 0000 0000 2268 4221 z dopiskiem AKTYWNA POMOC. Liczy się każde wsparcie, za które w imieniu Powstańców dziękujemy.

Przydatne linki:

Reklama
Reklama

Zapisy na 7. Bieg Zdobycia PAST-y:

https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/

7. Bieg Zdobycia PAST-y wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/571048323592060/

źródło: UM Warszawa

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.