18. edycja Red Bull BC One w Ergo Arenie

Fot. Dean Treml

W tym tygodniu Gdańsk stanie się międzynarodową stolicą breakdance

W ponad 30 krajach odbywały się kwalifikacje do imprezy, która już w sobotę (6 listopada 2021) odbędzie się w gdańskiej Ergo Arenie. Polska jest gospodarzem Światowego Finału najbardziej prestiżowych zawodów breakdance. 18. edycja Red Bull BC One przyciągnie do naszego kraju czołówkę dyscypliny. Tancerze (b-boys i b-girls) mierzyć się będą w pojedynkach 1 na 1, dopingowani przez międzynarodową publiczność zgromadzoną na miejscu i oglądającą transmisję. Wśród walczących o tytuł Mistrza Świata jest dwoje Polaków: b-girl Paulina z Wrocławia i b-boy Thomaz z Warszawy.

Breakdance to bez wątpienia najbardziej widowiskowa forma tańca, ale także dyscyplina sportu, która w 2024 roku zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nieodzownym elementem breakingu jest rywalizacja, i to właśnie taneczne bitwy w wykonaniu najlepszych zawodników ze świata oglądać będzie można już w najbliższą sobotę w Ergo Arenie w Gdańsku. To wydarzenie bez precedensu w naszym kraju – od 2004 roku Światowy Finał Red Bull BC One odbywał się już m.in. w Brazylii, Japonii, Francji czy USA, teraz zagości w Polsce. Walka o mistrzowski pas rozegrana zostanie w systemie pucharowym, a przystąpi do niej 16 najlepszych kobiet i 16 najlepszych mężczyzn. Na rodzimej ziemi wystąpią Paulina Starus, czyli b-girl Paulina oraz Tomasz Domański – b-boy Thomaz. Obydwoje w przeszłości mieli już szansę zmierzyć się w Światowym Finale imprezy, jednak tytuł zwycięzcy Red Bull BC One jest jeszcze przed nimi. Jak mówi Paulina tuż przed sobotnimi zawodami: „Tu wszystko może się wydarzyć. Doping kibiców potrafi zanieść naprawdę wysoko. Bardzo się cieszę, że wreszcie na żywo kibicować będą mi mogli moi bliscy”. Wśród publiczności spodziewać się można również gwiazd sportu i mediów.

O tym, czy do naszych reprezentantów dołączą kolejni, dowiemy się w czwartek podczas „bitwy ostatniej szansy” dla krajowych zwycięzców. Sobotnie wydarzenie poprzedzą bowiem odbywające się w Teatrze Szekspirowskim warsztaty taneczne, panele dyskusyjne i wspomniany „Last Chance Cypher”.

Wydarzenia będą transmitowane, a do sprzedaży została przeznaczona 2 pula biletów. Więcej informacji: redbull.pl/bcone. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

HARMONOGRAM WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z RED BULL BC ONE W POLSCE:

· Red Bull BC One Camp czyli warsztaty, panele dyskusyjne i ostatnie eliminacje: 4-6 listopada (Teatr Szekspirowski);

· Światowy Finał Red Bull BC One: 6 listopada (Ergo Arena); otwarcie bram: 15:30, rozpoczęcie zawodów: 17:30.

AKREDYTACJE MEDIOWE

Wnioski akredytacyjne przyjmowane są poprzez formularz: https://bit.ly/akredytacje_breaking.

Źródło informacji: Red Bull

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.