1500 paczek z bonami o wartości 250 zł trafiło do Powstańców Warszawskich

Blisko 1500 uczestników walk o stolicę otrzymało od Fundacji Rosa i zespołu kampanii BohaterON świąteczne przesyłki z kartkami od dzieci ze szpitali oraz bonami o wartości 250 zł. Bohaterowie mogą je przeznaczyć na wybrany cel, m.in. zakup leków, żywności czy prezentów. Projekt „Świąteczna paczka dla Powstańca” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z programu „Wdzięczni Bohaterom” Ministerstwa Obrony Narodowej.

Paczki zostały przekazane wszystkim Powstańcom mieszkającym w Polsce i otrzymującym co roku kartki w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! Kombatanci nie musieli wcześniej zgłaszać się do organizatorów, wypełniać wniosków czy przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

„Za nami finał naszej kampanii – blisko 300 tys. kartek wysłali Polacy do Powstańców Warszawskich. Jednak tuż przed świętami postaraliśmy się o coś dodatkowego. Myśleliśmy, że paczki z laurkami i bonami będą miłym świątecznym dodatkiem, tymczasem okazało się, że nasz gest ma dla Powstańców ogromne znaczenie. Przekazaliśmy 1480 bożonarodzeniowych paczek. Bohaterowie cieszą się przede wszystkim, że otrzymane bony mogą zrealizować w aptekach oraz sklepach z zabawkami, by kupić prezenty dla wnuków i prawnuków” – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON.

Oprócz bonów, w świątecznych przesyłkach dla Powstańców znalazły się kartki wykonane przez dzieci z 15 szpitali i szkół przyszpitalnych. Na pracach mali pacjenci – oprócz życzeń – pozostawili swoje adresy z nadzieją, że będzie to początek pięknej znajomości.

Część upominków została wręczona Powstańcom podczas gali III edycji kampanii BohaterON 13 grudnia w Teatrze Polskim w Warszawie. Ponadto, realizatorzy projektu złożyli wybranym kombatantom wizyty, wzięli udział w świątecznym spotkaniu we Wrocławiu i Wigilii organizowanej przez Mazowiecki Oddział Okręgowy PCK. W przekazaniu upominków pomogli żołnierze, harcerze oraz wolontariusze kampanii BohaterON.

Patronat honorowy nad akcją objął Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Jej partnerami są Wojska Obrony Terytorialnej, Garnizon Warszawa i Związek Harcerstwa Polskiego.

Źródło informacji: BohaterON

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.