Tadeusz Płużański na SGH

Tadeusz Płużański na SGH

W ramach obchodów Miesiąca Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Polsce jakim jest marzec, Klub Narodowy SGH organizuje różne wydarzenia, które mają przybliżyć studentom oraz wszystkim zainteresowanym ten najbardziej zakłamany i przemilczany rozdział w powojennej historii Polski. 1 marca studenci SGH mieli okazję udać się wspólnie na Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Teraz mamy przyjemność zaprosić Państwa na cykl dwóch wykładów połączonych z dyskusją i możliwością zadawania pytań z sali, których celem jest dotarcie do prawdy w temacie zwalczania polskiego ruchu niepodległościowego po roku ’44 i sowietyzacji kraju.

Pierwszym zaproszonym gościem będzie znakomity dziennikarz, historyk i publicysta Tadeusz Płużański, syn prof. Tadeusza Płużańskiego – naukowca, więźnia stalinowskiego, członka Tajnej Armii Polskiej. Nasz prelegent specjalizuje się w powojennej historii Polski, współpracuje m.in. ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, jest publicystą licznych gazet i tygodników oraz autorem kilku książek m.in. „Bestie”, „Bestie 2”, „Moje spotkania z bestiami”, „Oprawcy. Zbrodnie bez kary”, „Lista oprawców”, „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” i „Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych”. Od 2013 Tadeusz Płużański pełni funkcję prezesa fundacji Łączka, a także zasiada w radzie fundacji Reduta Dobrego Imienia. Laureat wielu nagród i wyróżnień, w 2016 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Tematem wykładu będzie działalności Polskiego Podziemia Niepodległościowego na terenie Warszawy i okolic oraz historia warszawskich katowni, miejsc kaźni Żołnierzy Niezłomnych. Zaproszony gość przybliży nam także historię Łączki, więzienia na Mokotowie oraz opowie o Janie Tabortowskim, ps. „Bruzda”, „Tabor” – Żołnierzu Wyklętym i studencie SGH.

Miejsce i czas:
21 marca godz. 18:00
Aula II w budynku G Szkoły Głównej Handlowej
Al. Niepodległości 162

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.