Koncert: Paulina Przybysz, gościnnie Katarzyna Nosowska i Żelazne Waginy

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Paulina Przybysz, gościnnie Katarzyna Nosowska.

11 maja 2018 roku na placu Defilad odbędzie się wyjątkowy kobiecy koncert! Pod Pałacem Kultury i Nauki pojawią się tabliczki z nową nazwą przestrzeni „Plac Kobiet #1”oraz mapa kobiecego DNA miasta, czyli kobiecy portret Warszawy. Koncerty, debaty i dyskusje, warsztaty, działania performatywne i pokazy filmowe. Wielkie i małe tematy kobiece, monologi i wielogłos, znane i całkiem nowe wątki oblicza współczesnej kobiety. 

W 2018 roku piąta edycja Placu Defilad startuje wspólnie z 15. Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity. W programie festiwalu projekcje filmowe powiązane z prawami kobiet na świecie oraz wydarzenia, m.in. maraton wpisywania do Wikipedii haseł o obrończyniach praw kobiet czy warsztat hafciarski: Odhaftuj się! – organizowane z Amnesty International. 

20:45 >> ŻELAZNE WAGINY 

21:30 >> PAULINA PRZYBYSZ Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM KATARZYNY NOSOWSKIEJ 

>> Plac Kobiet na 100-lecie praw wyborczych kobiet <<

W dniach 11-13 maja 2018 centralną część Miasta, Plac Defilad, oddajemy kobietom. Symbolicznie i realnie. 

https://www.facebook.com/events/410408196037796/
_________________________________________
ŻELAZNE WAGINY
Feministyczny punkband tworzą go aktorki kabaretu „Pożar w Burdelu”. Zespół zaliczany jest do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. 

PAULINA PRZYBYSZ
Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” został wydany pod koniec 2017 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.