Koncert: Paulina Przybysz, gościnnie Katarzyna Nosowska i Żelazne Waginy

Paulina Przybysz, gościnnie Katarzyna Nosowska.

11 maja 2018 roku na placu Defilad odbędzie się wyjątkowy kobiecy koncert! Pod Pałacem Kultury i Nauki pojawią się tabliczki z nową nazwą przestrzeni „Plac Kobiet #1”oraz mapa kobiecego DNA miasta, czyli kobiecy portret Warszawy. Koncerty, debaty i dyskusje, warsztaty, działania performatywne i pokazy filmowe. Wielkie i małe tematy kobiece, monologi i wielogłos, znane i całkiem nowe wątki oblicza współczesnej kobiety. 

W 2018 roku piąta edycja Placu Defilad startuje wspólnie z 15. Festiwalem Filmowym Millennium Docs Against Gravity. W programie festiwalu projekcje filmowe powiązane z prawami kobiet na świecie oraz wydarzenia, m.in. maraton wpisywania do Wikipedii haseł o obrończyniach praw kobiet czy warsztat hafciarski: Odhaftuj się! – organizowane z Amnesty International. 

20:45 >> ŻELAZNE WAGINY 

21:30 >> PAULINA PRZYBYSZ Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM KATARZYNY NOSOWSKIEJ 

>> Plac Kobiet na 100-lecie praw wyborczych kobiet <<

W dniach 11-13 maja 2018 centralną część Miasta, Plac Defilad, oddajemy kobietom. Symbolicznie i realnie. 

https://www.facebook.com/events/410408196037796/
_________________________________________
ŻELAZNE WAGINY
Feministyczny punkband tworzą go aktorki kabaretu „Pożar w Burdelu”. Zespół zaliczany jest do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. 

PAULINA PRZYBYSZ
Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” został wydany pod koniec 2017 roku.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.