Żydowscy twórcy polskiego kina

Żydowscy twórcy polskiego kina.

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu: „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu”.

W programie:

  • pokaz przedwojennych filmów w języku polskim i jidysz połączony z prelekcją Michała Pieńkowskiego
  • otwarcie wystawy „Wątki żydowskie w polskiej kinematografii dwudziestolecia międzywojennego” autorstwa Zbigniewa Rymarza i Jarosława Wojciechowskiego

(Ekspozycja pochodzi ze zbiorów FINA oraz z prywatnych zbiorów autorów)

Spotkanie pt. „Żydowscy twórcy polskiego kina” odbędzie się 21 lipca (niedziela) o godz. 16:00 w Klubokawiarni Babel (Warszawa, ul.Próżna 5).

Wstęp wolny!

FB-klik
—————————————————————
Projekt „Wspólna i niepodległa – artyści pochodzenia żydowskiego w przedwojennym polskim teatrze, filmie i w tańcu” jest kontynuacją ubiegłorocznego- który ukazywał wkład artystów pochodzenia żydowskiego w rozwoju polskiej kultury. Poprzednia edycja projektu cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców. Dlatego też pragniemy zaprezentować cykl sześciu otwartych spotkań poświęconych najwybitniejszym postaciom pochodzenia żydowskiego związanym z nie tylko z przedwojennym kabaretem, ale również teatrem, tańcem czy kinematografią oraz kreacjom i dziełom, które stworzyli.
Podczas projektu zaprezentujmy różne wydarzenia kulturane (takie jak: spektakle, koncert, wieczór poetycki, pokaz filmowy czy potańcówka) ukazując jednocześnie przykłady relacji polsko- żydowskich opartych na bardzo wielu płaszczyznach współpracy artystycznej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Na następne wydarzenie – koncert „Gran, Aston, Schlechter- największe przeboje retro” oraz panel dyskusyjny i wystawę „Inspiracje żydowskie w przedwojennym kabarecie” zapraszamy 18 sierpnia o godz. 16:00

Partnerzy projektu: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ulice Twojego Miasta, Fundacja Partytura, Klubokawiarnia Babel Scena SPATiF

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.