Zakończenie sezonu Teatr & Opera & Balet 21/22 w Multikinie!

Zakończenie sezonu Teatr & Opera & Balet 21/22 w Multikinie!

Multikino dla fanów teatru i opery przygotowało mocne zakończenie sezonu 2021-2022 kultury wysokiej na wielkim ekranie. W ostatnim tygodniu czerwca widzowie kinowi zobaczą Świętoszka w wykonaniu aktorów Komedii Francuskiej oraz operetkę Krainę Uśmiechu ze światowej sławy tenorem Piotrem Beczałą. Bilety na obydwa wydarzenia są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Świętoszek

Dążąc do chrześcijańskiej perfekcji, majętny Orgon przyjmuje pobożnego Tartuffe’a, by stał się duchowym przewodnikiem dla domowników. Nie mogąc oprzeć się pokusie, Tartuffe uwodzi żonę Orgona. Przyłapany, gdy wyznaje pożądanie pięknej Elmirze, jeszcze mocniej brnie w hipokryzję…

Sądziliście, że znacie Świętoszka? Reżyser, Ivo van Hove, znany Wam ze spektakli cyklu NT Live, odkrywa oryginalną wersję, ocenzurowaną w 1664 roku przez ówczesnego króla, dzień po premierze. Spektakl w tej wersji był zatem wystawiany tylko raz w historii!

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=vkBrN205nI0

Na spektakl Świętoszek w interpretacji artystów Komedii Francuskiej z okazji 400 rocznicy urodzin mistrza komedii, Moliera Multikino zaprasza 28 czerwca o godz. 19.00 do następujących kin swojej sieci: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Kraków, Ursynów, Złote Tarasy.  

Kraina Uśmiechu

Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me” – to najsilniejszy atut zuryskiego spektaklu. Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki”, jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze. Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.

Zobacz zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=e8QkS-qbodw

Krainę Uśmiechu zobaczymy w czwartek 30 czerwca o godz. 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Kielce, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Młociny, Ursynów Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż, Zabrze.

Obydwa spektakle prezentowane są z napisami w języku polskim.

Pełny repertuar wydarzeń kulturalnych emitowanych w Multikinie dostępny jest na stronie https://multikino.pl/wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.