Święto ulicy Stalowej

Święto ulicy Stalowej
UDOSTĘPNIJ

W ostatni weekend czerwca zapraszamy do rozpoczęcia wakacji na Święcie ulicy Stalowej!

Na święto złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m. in.: spektakle, warsztaty muzyczne, potańcówka sąsiedzka z zespołem Nicponie, kino plenerowe i filmy w galeriach, działania animacyjne, śniadanie sąsiedzkie, wystawa w oknach, działania performatywne Teatru 59, targi rzemiosła praskich artystów i rzemieślników, spacery historyczne i fotograficzne, pokaz mody, koncerty podwórkowe i balkonowe czy koncert hip-hopowy „Praska Ustawka vol. 2”. Finałem „Święta Ulicy Stalowej” będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, który łączy w sobie bluesa, reggae, rocka, elektronikę i poezję śpiewaną.

25-26 czerwca 2022

MIEJSCA:
1 – SCENA GŁÓWNA
2 – MAŁA SCENA
3 – BIBLIOTEKA W NAMIOCIE
4 – NA STALOWEJ
5 – WOKÓŁ STALOWEJ

PIĄTEK 24.06.
4 – NA STALOWEJ
18:00 – 20:00 – wernisaż wystawy „Analogie” – Piotr Woroniec & Piotr Woroniec jr, Pragaleria (Stalowa 3)
18:00 – 20:00 – sąsiedzkie sprzątanie ulicy Stalowej (zbiórka przy Szynku Praskim, Stalowa 37)
20:00 – wernisaż malarstwa praskich artystów, wystawa zbiorowa, „To Się Wytnie” (Stalowa 46)

SOBOTA 25 czerwca 2022

1 – SCENA GŁÓWNA
12:30-13:10 – koncert chóru NotaBene
14:00-14:45 – „Z malowanej skrzyni” – spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu Teatru „Złoty Dukat”
15:00-15:40 – „Instrumentem po mapie, czyli podróże z kulturą” – warsztaty muzyczne dla dzieci
16:30-17.30 – koncert Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego STAYnia
17:45 -19:45 – potańcówka sąsiedzka z zespołem NICPONIE
20:00-21:30 – kino plenerowe – film „Róg Brzeskiej i Capri”

2 – MAŁA SCENA
10:00-18:00 – wielkoformatowe gry plenerowe dla dzieci z Ogniskiem „Praga” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”
13:15-14:00 – koncert Orkiestry Pałacowej
15:00-18:00 – Szkoła Mobilna – kolorowe panele edukacyjne z grami i zabawami dla dzieci, Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej (GPAS)

3 – BIBLIOTEKA W NAMIOCIE
12.00-18.00 – quizy, krzyżówki, zagadki literackie, puzzle fotograficzne, gra wielopokoleniowa, fotobudka, czytanie na leżakach, gry planszowe

4 – NA STALOWEJ
10:00-19:00 – „Stalowa ulica” – wystawa w oknach fotografii Marzeny Bigaj
11:00-12:00 – występ kwartetu „Cup of Time” (Stalowa 39, w podwórku)
12.00 – 15.00 – „Uczenie (d)o starości ze skafandrem odczuć starczych” – NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
12.00-17.00 – warsztaty graffiti street art skierowane do dzieci 7-14 lat – obowiązują zapisy na k.saternus@dkpraga.pl
12:00-15:00 – „Wspólna wędrówka po warszawskiej Pradze” – cykl filmów krótkometrażowych, pokaz filmu „Unframed” (2019), Galeria Stalowa (Stalowa 26)
12:00 – 18:00 – wystawa malarstwa Izabeli Siemiątkowskiej, SPOT.W (Stalowa 33)
12:00 – 19:00 – wystawa „Analogie” – Piotr Woroniec & Piotr Woroniec jr, Pragaleria (Stalowa 3)
12:00–20:00 – wystawa „Twarze Tourette’a” Wojciech Górskiego i prace duetu artystycznego Vistulart, Galeria Stalowa (Stalowa 26)
12:30-14:00 – „Historia i architektura ulicy Stalowej”, prowadzenie: Piotr Stryczyński, Towarzystwo Przyjaciół Pragi (start: Stalowa 1)
12:30 – 14:30 – oprowadzanie po wystawie i spotkanie z artystami Piotrem Worońcem i Piotrem Worońcem Juniorem, Pragaleria (Stalowa 3)
13:00-15:00 – koncerty balkonowe u pani Krysi (Stalowa 29): „Niesie się po Stalowej” w wykonaniu Przemka Piskozuba i Grzegorza Brajnera; „Czułe struny” w wykonaniu Katarzyny Sylli
13.00 – 15.00 – „Akacjowa cyjanotypia” – warsztat starej techniki fotograficznej, tworzenie roślinnych odbitek – NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
14:00-16:00 – Sąsiedzi zapraszają: „Czysta Stalowa to nie jest kupa roboty” – warsztaty (Szwedzka 6, wejście na rogu Szwedzkiej i Stalowej)
14:00-18:00 – turniej gier planszowych w wersjach XXL z Serduszkiem dla Dzieci (Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6 (wejście na rogu Szwedzkiej i Stalowej)
14:00-18:00 – Teatr 59 minut – działania performatywne
15.00 – 17.00 – „Co nam w duszy gra” – koncert uczniów Szkoły Muzyki Rozrywkowej Your Melody – NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
15.00-20.00 – warsztaty fotograficzne „Stara Warszawa” w technice fotograwiury, prowadzenie Robert Gietka, Galeria Stalowa (Stalowa 26)
16.00 – spotkanie autorskie z Januszem Dziano i Danutą Koper, autorami książki „Ech, Panie Wiech” – Towarzystwo Przyjaciół Pragi (Stalowa 28)
17.00 – „Akacjowa herbatka i inne zioła” – spotkanie zielarskie z degustacją – NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
18:00 – Sąsiedzi zapraszają: Spacer poświęcony zieleni ulicy, start na rogu Stalowej i Inżynierskiej
20:00 – koncert zespołu „Emu On The Road”, Klitka Atelier, Stalowa 18
20.00 – LADY BIRD – Po praskiej stronie życia – koncert, „To Się Wytnie” (Stalowa 46)

5 – WOKÓŁ STALOWEJ
11.00-19.00 – wystawa prac mistrzów polskiej szkoły plakatu, Galeria Antykwariat Zakładka, (Inżynierska 1)
12:00-20:00 – Praskie plotki (ksiuty) na Środkowej przy herbatce, kawie i ciastku, #KsiutyWŚrodku (Środkowa 14)

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56, ul. Inżynierska 10
10.00-18.00:
• „Praska przestrzeń w oczach dzieci” – wspólnie zaprojektujemy praską przestrzeń – rysowanie i malowanie dla dzieci
• „Selfie w bibliotece na Nowej Pradze” – fotoramka – zrób sobie selfie z książką! – zabawa dla całej rodziny
• Quiz „Co wiesz o Wiechu? – konkurs wiedzy dla młodzieży i dorosłych
• Quiz „Gwara Warszawska” – konkurs wiedzy dla młodzieży i dorosłych
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 6, ul. Strzelecka 21/25
10.00 -18.00:
• Stwórz własną okładkę książki – zajęcia plastyczne
• Kręgle w bibliotece – gra wielopokoleniowa
• Zabawy z nakrętkami – układamy hasło – Tytuł książki
13.30 – spotkanie z dr Tadeuszem Wyszomirskim i pokaz autorskiego filmu o Katedrze Metropolitalnej Św. Marii Magdaleny

od 21:00 – Stalove afterparty w Restauracji na Wileńskiej (Wileńska 19)

NIEDZIELA 26 czerwca 2022

1 – SCENA GŁÓWNA
15:00-16:00 – „Wędrówka” – koncert Teatru Baj z piosenkami autorstwa Danuty Wawiłow
16:00-18:00 – Praska Ustawka vol.2 – koncert hip-hopowy
19:00-21:00 – Pablopavo i Ludziki – koncert finałowy

2 – MAŁA SCENA
10:00-12:00 – poranna gimnastyka sąsiedzka
10:00-18:00 – wielkoformatowe gry plenerowe dla dzieci z Ogniskiem „Praga” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”
14:00-14:30 – pokaz rzemiosła praskiego – Laluchic Modystka
15:00-18:00 – Szkoła Mobilna – kolorowe panele edukacyjne z grami i zabawami dla dzieci, Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej (GPAS)

4 – NA STALOWEJ
9:00-12:00 – śniadanie sąsiedzkie (Stalowa 47)
10:00-19:00 – „Stalowa ulica” – wystawa w oknach fotografii Marzeny Bigaj
12:00 – Zaułki STALOWEJ ULICY – spacer z Marzeną Bigaj, Stalowa 14, róg Konopackiej
12:00-18:00 – targi starego i nowego rzemiosła (Stalovnia, Makramowo, Lallu Chic Atelier Modystka, HT Ceramila, Przygarnij Vintage, Natalia Urbaniak Ceramika, warszawski Dom Piernika, Moje meble Wileńska, Handmade.Adventures, Paloma Negra bizuteria, Miikadoart, Miss_Dorys i Stacja Praga, Craftbags.pl, Look Inside, Fundacja Animacja Komiksty, Krawat kimono, KMŚ)
12:00-17:00 – „Wspólna wędrówka po warszawskiej Pradze” – cykl filmów krótkometrażowych, pokaz filmu „Unframed” (2019), Galeria Stalowa (Stalowa 26)
12:00 – 18:00 – wystawa malarstwa Izabeli Siemiątkowskiej, SPOT.W (Stalowa 33)
15:00-16:00 – warsztaty z tworzenia warszawskich pierników ze Stalowej
14:00-21:00 – „Jestem z Pragi” – fotografowanie mieszkańców, Klitka Atelier, (Stalowa 18)
14.00-16.00 – „Akacjowa cyjanotypia” – warsztat starej techniki fotograficznej, tworzenie roślinnych odbitek, NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
15.00-17.00 – malowanie henną akacjowych wzorów, NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
16.00 – 17.00 – Akacjowa herbatka, NASZA Klubokawiarnia (Stalowa 29)
17:00 – finisaż wystawy duetu artystycznego Vistulart, Galeria Stalowa (Stalowa 26)
21:00 – występ Konrada Zientary – Kocia muzyka na czarnych krążkach/klasyki i elektro z winyli, „To Się Wytnie” (Stalowa 46)

5 – WOKÓŁ STALOWEJ
8:00-10:00 – spacer fotograficzny z Filipem Springerem, start: Stalowa 1
11:00-16:00 – Praskie plotki (ksiuty) na Środkowej przy herbatce, kawie i ciastku, #KsiutyWŚrodku (Środkowa 14)
11.00-19.00 – wystawa prac mistrzów polskiej szkoły plakatów, Galeria Antykwariat Zakładka, (Inżynierska 1)
od 21:00 – Stalove afterparty w Restauracji na Wileńskiej (Wileńska 19)

Finałem „Święta Ulicy Stalowej” będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, który łączy w sobie bluesa, reggae, rocka, elektronikę i poezję śpiewaną.

PROGRAM tu – klik
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY
____________________________
Organizator: Dom Kultury „Praga”
Partnerzy: Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ, Na prawa Warszawa, Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Wydarzenie współorganizowane i współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.