Wystawa Storczyków „Orchidea 2020”. PROGRAM i cennik

Wystawa Storczyków „Orchidea 2020”

Miło nam zaprosić Państwa na kolejną edycję Wystawy Storczyków „ORCHIDEA 2020”, która odbędzie się po raz kolejny w dniach 27 lutego – 1 marca 2020 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/66. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz storczyków i akcesoriów do ich uprawy z udziałem hodowców polskich i zagranicznych.

Otwarcie wystawy nastąpi w czwartek 27 lutego o godzinie 18:00. Jednocześnie w tym samym czasie odbędzie się WIECZÓR ORCHIDEI, podczas którego przewidziany jest poczęstunek oraz występ artystyczny. Przy akompaniamencie muzycznym będzie można obejrzeć wystawę i zakupić wymarzone storczyki. Wieczór Orchidei zakończy się o godz. 20:00. W pozostałe dni wystawa czynna będzie w godzinach 10:00 – 18:00.

Dotychczas udział w wystawie potwierdzili HODOWCY z Niemiec, Ekwadoru i Polski, którzy będą prowadzić sprzedaż storczyków i zaprezentują również swoje storczyki na ekspozycjach wystawy. Zaproszone zostały również organizacje non-profit.

Podczas trwania wystawy odbędą się warsztaty i prelekcje dotyczące uprawy orchidei oraz pokazy przesadzania roślin, które będzie prowadził mgr inż. Piotr Dobrzyński (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), który odpowie też na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Prelekcje na temat obuwików (Cypripediae) oraz o ich uprawie w ogrodzie poprowadzi Marcin Magierski (Obuwiki – storczyki w ogrodzie).

Od piątku do niedzieli (28 lutego – 1 marca) w godzinach 10:00 – 18:00 otwarta będzie wystawa, na której będzie można zobaczyć rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei.

PROGRAM:

  • 27.02. godz. 18:00 – 20:00 WIECZÓR ORCHIDEI
  • 28.02. – 1.03 godz. 12:00 i 16:00 – POKAZY / WARSZTATY przesadzania i pielęgnacji storczyków – Piotr Dobrzyński OBUW
  • 29.02:
    godz. 13:00 – „Storczyki w Łańcucie – historia i współczesność” – Danuta Pelc
    godz. 14:00 – „Obuwiki – najpiękniejsze storczyki ogrodowe” – Marcin Magierski
  • 1.03. godz. 14:00 – „Storczyki z wysp Morza Śródziemnego” – Marcin Magierski

KONKURS FLORYSTYCZNY „W południowym słońcu Ekwadoru”
Rozstrzygnięcie konkursu – 29.02. godz. 15:00
Wręczenie nagrody publiczności – 01.03. godz. 15:00

Poniżej przedstawiamy wstępną listę wystawców i sprzedawców, którzy potwierdzili już swój udział w wystawie.

Wystawcy:
Muzeum-Zamek W Łańcucie – Storczykarnia
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

Wystawcy i Sprzedawcy:
Equaflor-A (Ekwador)
Gospodarstwo Ogrodnicze Królikowscy
Obuwiki – storczyki w ogrodzie
Roellke Orchideen (Niemcy)
Salon Orchidei

BILETY

Bilety do nabycia w dniach wystawy:
Bilet na Wieczór Orchidei 20 zł.
Bilet normalny 15 zł.
Bilet ulgowy 10 zł. (studenci i emeryci)
Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

Organizatorem wystawy jest Ogród Botaniczny Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Salonem Orchidei. W tym roku uczestnikami będą również: Equaflor-A, Roellke Orchideen, Muzeum – Zamek w Łańcucie – Storczykarnia, Gospodarstwo Ogrodnicze Królikowscy – polski producent cymbidiów na kwiat cięty, oraz Obuwiki – storczyki w ogrodzie zajmujące się uprawą storczyków w ogrodzie.

Zobaczymy też bukiety ślubne „W południowym słońcu Ekwadoru” biorące udział w konkursie florystycznym zorganizowanym przez Akademię Florystyczną Marioli Miklaszewskiej. Cenne nagrody w konkursie ufundował Bronisze – Rynek Hurtowy.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.